5 ماه پیش / خواندن دقیقه

بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی

علی لهراسبی خواننده
یکی از خوانندگان موسیقی پاپ در کشور، علی لهراسبی نام دارد. کار تبلیغات به عنوان شغل اصلی علی لهراسبی محسوب میشود و شغل دوم وی، موسیقی است. علی لهراسبی در یک شرکت تبلیغاتی مشهور به عنوان مدیر پروژه فعالیت دارد و شما می توانید درمیان تیزر های تلویزیونی، ایده های خلاقانه اش را جست و جو کنید!

چکیده ای از بیوگرافی علی لهراسبی

نام:علی

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی


بیوگرافی علی لهراسبی

علی لهراسبی در شهر تهران در تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۱۳۵۵ دیده به جهان گشود. او به عنوان نخستین فرزند یک خانواده شش نفری محسوب میشود ، پدر این خواننده که در نیروی هوایی فعالیت داشته اینک بازنشسته است و مادرش خانه‌دار بوده است. او سه برادر دارد.


همسر علی لهراسبی,عکس های علی لهراسبی,علی لهراسبیعکسهای علی لهراسبی


تحصیلات علی لهراسبی

علی لهراسبی در رشتهٔ الکترونیک، تحصیل کرده است و از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، توانسته مدرک کارشناسی مهندسی الکترونیک بگیرد.


ازدواج و همسر علی لهراسبی

درخصوص وضعیت تأهل علی لهراسبی تا بحال هیچ اطلاعات معتبری به انتشار نرسیده اسـت.


اظهارات علی لهراسبی در موسیقی پاپ این طور بوده که من عشق را تجربه كردم و كاری به جزییات آن ندارم ولی من یک استنتاج از عشق دارم، این که اصولا عشق به یك انسان، وجود خارجی ندارد بلكه دوست داشتن ، بسیار برتر و بالاتر از عشق است. عقیده ی من اینست که عشق فقط برای خالق است برای كسی كه بالاتر از فیزیك و آفرینش ماست!


اهنگ جدید علی لهراسبی,همسر علی لهراسبی,عکس های علی لهراسبیکنسرت های علی لهراسبی


فعالیت های هنری علی لهراسبی

علی لهراسبی توسط مهرداد تاج کریمی پیانو را یاد گرفت و پس از آن در عرصهٔ آهنگسازی کودکان و نوجوانان کار کرد و عضو یک گروه کرال دانشجویی شد. او بعد از مدتی فعالیت تصمیم گرفت تا در عرصه موسیقی بطور جدی فعالیت هایش را دنبال کند. این خواننده شماری از آثارش را درسال ۱۳۷۹ برای سنجش بـه مسئولین وقت صداوسیما داد و به این ترتیب مسئولین صدا و سیما برای همکاری با او موافقت کردند و نخستین حرکت رسمی او در عرصهٔ موسیقی پاپ امروزی، اجرای تیراژ سریال« کلبه سپید» بود.


علی لهراسبی,علی لهراسبی خواننده,اهنگهای علی لهراسبیعکس های اینستاگرامی علی لهراسبی


علی لهراسبی و خوانندگی

علی لهراسبی سلفژ و تئوری موسیقی را بمدت دو سال، نزد محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی یاد گرفت تا در نهایت با اجرای تیراژ سریال« دریایی ها» در سال ۱۳۸۱ ارائه ای متفاوت را از خود بـه نمایش گذاشت. بعد از آن با همکاری محمدرضا چراغعلی، آلبوم« دریایی ها» را در سال ۱۳۸۴ بـه بازار موسیقی پاپ عرضه کرد کـه از آن استقبال بسیاری شد.


علی لهراسبی با اجرای تیراژ سریال« بیراهه ها» آلبوم کاملی را ارائه داد و« آلبوم مثلث» را همزمان با عید سعید فطر سال ۱۳۸۵ با حضور ترانه هایی نظیر« بیراهه ها»،« یه روز سرد پاییزی» با تنظیم علی افضلی،« کوله بار»،« خط و نشون»،« آینه»،« لب سکوت»،« قلب سنگی»،« مرثیه» و« عطر بارون» ارائه کرد و در نتیجه وب گاه شخصی او در همین زمان راه اندازی شد.


همسر علی لهراسبی,عکس های علی لهراسبی,علی لهراسبیعکس از علی لهراسبی


کنسرت های علی لهراسبی

اجراهای زنده علی لهراسبی، بسیار زیاد بوده کـه اکثرشان را در جزیره کیش، اجرا کرده اسـت. در مجموعه کاخ سعدآباد در شب های ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه ۱۳۸۶ با حضور بیش از ۵۰۰۰ نفر در هر شب، بزرگترین کنسرتش را اجرا کرد.


سبک علی لهراسبی

علی لهراسبی درخصوص سبک خود چنین گفت:ماهیت صدای مـن غمگین است. حتی در زمانی که آثار ریتمیک و شاد را میخوانم، آن تم صدا همیشه کار خودش را می کند ولی درحقیقت مـن کار حرفه ای میکنم و اصلاً تمایلی ندارم که پادشاه غم باشم! مـن باید پکیج باشم، موسیقی هاوس و عاشقانه و غمگین داشته باشم و نمیدانم تا چه زمانی موفق بوده و هستم. ولی اصلاً به ارائه ی آثارم در یک ژانر و فضای کاری تمایل ندارم.


همسر علی لهراسبی,عکس های علی لهراسبی,علی لهراسبیعلی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ کشور


شروع کار علی لهراسبی با کلبه سفید

علی لهراسبی درباره شروع کارش با کلبه ی سفید می گوید:من در زمینه ی موسیقی از سال ۷۳- ۷۴ به صورت جدی فعالیت خود را شروع کردم؛ هرچند که قبل ازآن هم کار میکردم… من در گروه کر مشغول به فعالیت بودم ولی از سال ۷۸ خواننده سلو یا تکی را شروع کردم و کار رسمی من با مهرداد رایانی، اجرای ترانه تیتراژ سریال کلبه سپید بود و امیر بکان هم آهنگ آن را می ساخت. مـن اجرای تیتراژ برنامه راز زندگی را بر عهده داشتم.


تصور من عجیب بود؛ گویی که در جو قرار گرفته بودم. مدام به من پیشنهاد های مختلفی داده میشد. صادقانه بگویم به خودم میگفتم که دیگر تمام شده و با قدم بعدی به پشت بام می رسم. در آن زمان این حس را داشتم کـه از این پس باید فقط در زمینه ی موسیقی فعالیت کنم.


 


علی لهراسبی و مرتضی پاشایی

همکاریهای مرتضی پاشایی و علی لهراسبی با هم‌دیگر، زیاد بوده است. این خواننده گفته که من و مرتضی در سال ۱۳۹۱ با هم آشنایی پیدا کردیم و بعد از مدت کوتاهی بینمان صمیمیت بوجود آمد. خواندن تیتراژ« شیدایی» پس از این آشنایی، به من پیشنهاد شد كه آهنگسازی این كار را مرتضی انجام داد و اتفاقا هم این اثر، خیلی خوب شد و مخاطبان زیادی پیدا کرد.


آلبوم جدید علی لهراسبی,اهنگ جدید علی لهراسبی,همسر علی لهراسبیتصاویر علی لهراسبی


رابطه دوستی علی لهراسبی با مرتضی، طبق گفته ی خودش این چنین بود:رابطه ی ما با هم بقدری صمیمی بود که حتی در پروسه بیماری اش، من هم مثل او درگیر شده بودم و پزشكان مورد نظرش را با هم پیدا می كردیم. عقیده ی علی لهراسبی این بود که مرتضی از هنرمندانی به شمار می رفت كه درصورت زنده ماندن، توانایی خلق آثار زیباتری را داشت.


علی لهراسبی و شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی و علی لهراسبی با هم همکاری های فراوانی داشته اند. لهراسبی آلبوم« تصمیم» را با همکاری شادمهر عقیلی ساخت و به بازار عرضه کرد. از بهترین کارهای علی لهراسبی در بین آلبومهای منتشر شده اش می توان به قطعه« چشمامو می بندم» و« رؤیا» اشاره کرد. علی لهراسبی بعد از انتشار آلبوم تصمیم با حواشی زیادی رو به رو شد؛ به این شرح که او به مدت ۵ سال ممنوع الکار شد و همچنین به خاطر این اتفاق، کنسرت ها و اجراهای زنده ی بسیاری از او لغو شد. آلبوم« سرمه ای» علی لهراسبی، چند روز پیش از انتشارش به« روبات» تغيير کرد و سرانجام در ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۲ منتشر شد. آهنگ« سفر» در این آلبوم به عنوان مشهورترین آهنگ این آلبوم معرفی شد. آهنگ سازی قطعه« سفر» برعهده ی شادمهر عقیلی بود و محمد ناهیدی، تنظیم این آلبوم را انجام داد.


علایق علی لهراسبی

علی لهراسبی علاوه بر خوانندگی به نوازندگی علاقه فراوانی دارد. معین و نیما مسیحا، خواننده ی محبوب علی لهراسبی می باشد. او در بین هنرپیشه های مرد به پرویز پرستویی – آل پاچینو علاقه دارد، در حالیکه در بین هنرپیشه های زن، بازی فاطمه معتمدآریا – جولیا رابرتز را دوست دارد. این خواننده ی محبوب به نجوم علاقه ی بسیاری دارد.


علی لهراسبی خواننده,اهنگهای علی لهراسبی,آهنگ علی لهراسبیعلی لهراسبی خواننده آلبوم روبات


حاشیه های علی لهراسبی

آلبوم« تصمیم» علی لهراسبی، به خاطر همکاری با شادمهر عقیلی حواشی بسیاری را بهمراه داشت، سرانجام این خواننده در زمستان سال ۱۳۹۰، مجوز انتشار این آلبوم را گرفت. دادگاه بدوی شعبه ۱۰۶۰ کیفری تهران در پی شکایت اردلان سرفراز از علی لهراسبی در مهر ۱۳۹۶ به دلیل اجرای اشعارش بدون مجوز، علی لهراسبی را به حبس تعزیری بمدت دو سال محکوم کرد.


خوانندگی علی لهراسبی

- آلبوم های علی لهراسبی:


دریایی ها روبات
تصمیم چهارده
مثلثآلبوم جدید علی لهراسبی,اهنگ جدید علی لهراسبی,همسر علی لهراسبیعلی لهراسبی خواننده آهنگ گل رز


- تک آهنگ های علی لهراسبی :


سوغاتی (وقتی میای) قلب آهنی هر شب
گل رز رهایی همه چیز آنجاست
ساعت هشت بنویس من به تو حق میدم
تب گریه تا وقتی با منی مطمئنم
عشقه عکسهای دو نفره پرواز
تنها که میشی معجزه قصه
روزای خوب ضربان محرمانه
نجاتم بده آروم بگیر وای خدا پر حرفم
چتر و خیابوناهنگ جدید علی لهراسبی,همسر علی لهراسبی,عکس های علی لهراسبیتصاویر علی لهراسبی خواننده محبوب
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع