7 ماه پیش / خواندن دقیقه

با خوردن دو عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب بهتر لذت ببرید! |درمان مشکلات خواب با کیوی

با خوردن دو عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب بهتر لذت ببرید! |درمان مشکلات خواب با کیوی

مطالعات نشان داده اند که یک سوم افراد بالغ از بی خوابی یا علائم بی خوابی رنج می برند، به این معنی که یک نفر از سه نفر فرد بالغ، برای داشتن خواب کافی با مشکل رو به رو هستند. اما کلید خواب بهتر، ممکن است ساده باشد، خوردن دو عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب می تواند به حل این مسئله کمک کند.


 


در مطالعه ای که اخیرا انجام گرفته است، به افراد به مدت دو هفته طی یک دوره چهار هفته ای، یک ساعت قبل از خواب، دو عدد کیوی داده شد. محققان بر این باور بودند که ممکن است آنتی اکسیدان ها و سروتونین موجود در کیوی سبب شود این میوه در داشتن خواب خوب موثر باشد.

این مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به مشکلات خواب که هر شب قبل از خواب کیوی خوردند یک ساعت بیشتر می خوابیدند.

این نتایج مطالعاتی برای افراد مبتلا به اختلالات خواب امیدوار کننده است، به ویژه برای مشکلات سلامتی درازمدت اختلالات خواب مانند بی خوابی بسیار حائز اهمیت است.

مطالعاتی در زمینه اختلالات خواب که به چند سال قبل بر می گردد با افزایش مرگ و میر مرتبط با اختلالات خواب مرتبط بود، و نشان داد که میزان مطلوب خواب در هر شب ۷ ساعت است.

دریافت مقدار مناسب خواب باید در اولویت باشد؛ به ویژه از آنجایی که دریافت هفت تا هشت ساعت خواب در هر شب تأثیر مثبتی بر حافظه کوتاه مدت در مردان و زنان در ۵۰ و ۶۰ سالگی و همچنین عملکرد کلی سیستم ایمنی بدن دارد.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع