2 هفته پیش / خواندن دقیقه

نوشیدنی ورزشی خانگی طبیعی جایگزین نوشیدنی های ورزشی

اگر شما یا فرزندانتان از هر نوع ورزش و فعالیت های ورزشی لذت می برید، مطمئنا زمانی است که فقط آب به تنهایی تشنگی شما را کاملا رفع نمی کند. حتی وقتی بعد از مدتی آب با لیمو ترش یا لیمو شیرین خسته کننده می شود و زمانی که نیاز به آبرسانی مجدد دارید، اغلب به الکترولیت های اضافه نیاز دارید.

نوشیدنی ورزشی خانگی طبیعی جایگزین نوشیدنی های ورزشی

 

قبل از اینکه در مسیر باشگاه برای خرید نوشیدنی ورزشی مثل گیترید در یک فروشگاه متوقف شوید، نسخه طبیعی خود را امتحان کنید! تهیه این نوشیدنی آسان است، و به همان قدر سریع و بسیار سالم است.

گیترید های معمول شامل این موارد هستند: آب، شربت ساکارز، شربت گلوکز فروکتوز، اسید سیتریک، عطر و طعم طبیعی انگور با سایر طعم های طبیعی، نمک، سیترات سدیم، مونو فسفات پتاسیم، ۴۰red ، ۱blue. (این اطلاعات از تصویری از برچسب گیترید با طعم انگور به دست آمده است).

در حالی که آبرسانی مجدد برای سلامت شما مهم است، آیا مونو فسفات پتاسیم، “طعم های طبیعی” مرموز و رنگ های مصنوعی واقعا ضروری هستند؟

 


برای مطالعه بیش تر:

NPR – برخی از ورزشکاران، مواد خوراکی (سوخت) ورزشی با تکنولوژی بالا را به نفع مواد غذایی واقعی رد می کنند.
اقیانوس اطلس – علم بحث برانگیز نوشیدنی های ورزشی

بنابراین برای زمان هایی که چیزی بیش از آب برای آبرسانی بدن مورد نیاز است (بازی های نرم افزاری، ورزش سه گانه، فعالیت جسمانی، و غیره)، شما می توانید نسخه خود را، که بر خلاف نوشیدنی های ورزشی طبیعی تر است، تهیه کنید…
ساده ترین نوشیدنی ورزشی که به لحاظ تغذیه ای شگفت انگیز است (حتی از این مواد برای تزریق پلاسما در دوران جنگ جهانی دوم استفاده شده است) آب نارگیل ساده یا آب نارگیل با یک قاشق غذا خوری آب لیمو اضافه شده است.
آب نارگیل پتاسیم بیشتری نسبت به نوشیدنی های ورزشی دارد و منابع طبیعی سدیم بیش تری دارد. امروزه تعداد زیادی از ورزشکاران تاکید زیادی روی این ماده دارند.
تنها ناکامی آب نارگیل قیمت آن است. اگر به دنبال جایگزین ارزان(و همچنان سالم و خوشمزه) هستید، این دستور العمل چند منظوره بهترین نکته در قسمت بعدی است …

 


دستورالعمل نوشیدنی ورزشی و انرژی زای طبیعی خانگی

ترکیبات: 

 • ۱ لیتر مایع (گزینه ها: چای سبز، چای گیاهی، آب نارگیل، آب معمولی و غیره)
 • ⅛-۱/۴ قاشق چایخوری نمک دریا (نمک خوراکی معمول موثر خواهد بود، اما تمام مواد معدنی را ندارد)
 • ¼ تا ۱/۲ قاشق سوپ خوری قرص منیزیم کلسیم یا پودر (اختیاری)
 • ¼ فنجان یا بیشتر از آب (اختیاری. می توانید از انگور، سیب، لیمو ترش، لیمو شیرین، آناناس و غیره استفاده کنید)
 • ۱-۲ قاشق غذاخوری شیرین کننده (اختیاری) – می توانید از عسل، استویا، و غیره استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که برگ استویا را در مایع پایه برای به دست آمدن طبیعی ترین گزینه بجوشانید.

دستورالعمل ها:

 • در صورت استفاده از چای، آن را دم کنید و یا به آرامی مایع پایه را گرم کنید.
 • نمک دریایی و منیزیم کلسیم اضافه کنید(در صورت استفاده)
 • آب میوه را اضافه کنید و مخلوط کنید و یا به خوبی تکان دهید.
 • ترکیب را سرد کنید و تا زمانی که آماده استفاده باشد در یخچال نگهداری کنید.

یکی دیگر از گزینه های ساده تر، دستور العمل زیر است.

 

دستور العمل نوشیدنی آب رسان مجدد خانگی

 • ۱ فنجان آب لیمو ترش(تقریبا ۶-۸ لیمو)
 • ۱/۲ فنجان عسل یا شربت افرا
 • ۱ قاشق چای خوری نمک دریایی
 • ۱/۲ قاشق چای خوری جوش شیرین

محلول را در شیشه کوچکی قرا دهید و برای ترکیب شدن به هم بزنید (آب لیمو و جوش شیرین واکنش نشان می دهند، بنابراین آن را به آرامی و به طرف پایین به هم بزنید)، محلول را در یخچال نگه دارید. می توانید این محلول را به ۱ گالن(۳٫۷۵ لیتر) آب تصفیه شده اضافه کنید یا ۱-۲ قاشق غذاخوری از آن را به هر ۸ اونس (۱ فنجان) آب اضافه کنید.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع