8 ماه پیش / خواندن دقیقه

کشف ترکیب ساده ای در روغن زیتون که ظرف ۳۰ دقیقه سلول های سرطانی را می کشد! | روغن شگفت انگیز

مطالعه منتشر شده، شواهد قانع کننده ای را مبنی بر این که رویکرد جدید در درمان سرطان ممکن است با یک بطری روغن زیتون خالص همراه باشد، نشان داده است. این مطالعه که در ژانویه ۲۰۱۵ منتشر شد، اثرات ترکیبات موجود در روغن زیتون خالص موسوم به Oleocanthal (یا OC) را بر روی سلول های سرطانی انسان بررسی کرد.


کشف ترکیب ساده ای در روغن زیتون که ظرف ۳۰ دقیقه سلول های سرطانی را می کشد! | روغن شگفت انگیز

فواید سلامتی روغن زیتون

محققان از کشف اینکه OC می تواند به سرعت و در عرض ۳۰ دقیقه بعد از درمان، باعث مرگ سلول های سرطانی شود شگفت زده شدند – حتی شگفت انگیزتر این بود که بدون صدمه زدن به سلول های غیر سرطانی این کار صورت می گیرد.

این مطالعه نتیجه گیری کرد، هدف قرار دادن ثبات غشای لیزوزوم نشان دهنده رویکردی جدید برای القاء مرگ سلولی سرطان خاص است – به این معنی که روغن زیتون ممکن است تنها به محققان در کشف فرم جدیدی از درمان سرطان کمک کرده باشد.

تاثیرات oleocanthal بر سلامتی جدید نیستند – مقاله ای که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است، تاریخچه کاربرد های درمانی oleocanthal، از جمله به عنوان عامل ضد التهابی و عامل شیمی درمانی، را مورد بحث قرار داده است.

طبق گفته انجمن علمی آمریکایی، روغن زیتون همچنین در کاهش میزان آلزایمر در میان افرادی که رژیم غذایی مدیترانه ای دارند، نقش مهمی را ایفا می کند.
روغن زیتون با کاهش میزان آسیب ناشی از آرتروز و جلوگیری از بیماری های مرتبط با سن نیز همراه است.

مزایای سلامتی روغن زیتون خالص به طور عمده به خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن مربوط می شود.

در حالی که تاثیر استفاده از روغن زیتون در درمان سلول های سرطانی هنوز به طور کامل درک نشده است، آنچه روشن است این است که روغن زیتون خالص جایگزینی سالم برای روغن های ارزان تر و با کیفیت پایین تر مانند روغن نباتی و روغن کانولا است.

 


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع