2 هفته پیش / خواندن دقیقه

۱۲ رژیم غذایی معمول شگفت انگیز

رژیم های بی شماری وجود دارند که ظاهرا به کاهش وزن طرفدارانشان کمک می کنند و از اضافه وزن جلوگیری می کند … اما کدام یک از این رژیم ها واقعا موثر است؟


۱۲ رژیم غذایی معمول شگفت انگیز

رژیم مدیترانه ای

تحقیقات همچنان نشان می دهند که رژیم مدیترانه ای– مقدار زیادی از گیاهان، پروتئین کم چرب، مقداری چربی های جامد سالم – نه تنها برای کاهش وزن بسیار مفید است، بلکه برای سلامتی و طول عمر عالی است.

 

رژیم پایلو

به غذاهایی که اجداد غارنشین ما می خوردند، روی بیاورید و به این ترتیب ممکن است خودتان را در مسیر درست سلامتی ببینید. مطالعات نشان داده اند که مزایای رژیم غذایی پایلو بسیار زیاد هستند، که محدوده ای از کاهش وزن تا کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را شامل می شود.

 

GI پایین

مطالعات نشان داده اند که استفاده از رژیم غذایی که بر روی غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین (GI) تمرکز دارد، می تواند منجر به کاهش وزن بیشتری نسبت به برنامه های معمول رژیمی شود. در ابتدا، رژیم های غذایی GI برروی همه غذاهایی که سبب افزایش ناگهانی قند خون نمی شوند، تأکید دارند.

 

خام

رژیم های غذایی خام از لحاظ فنی یک برنامه کاهش وزن نیستند، اما اگر شما به رژیم خام اصولی روی بیاورید، احتمال دارد که منجر به کاهش وزن شود. به سادگی به این دلیل که این رژیم فرصتی برای از بین بردن بسیاری از منابع کالری، قند و چربی ارائه می کند.

 


حجمی (والومتریکس)

تمرکز این رژیم بر روی این موضوع قرار دارد که اساسا هر چه می خواهید، می توانید بخورید – البته تا زمانی که غذاهایی که می خورید کم چگالی باشند.
از آنجا که پیروان این رژیم می توانند مقدار زیادی سبزیجات، میوه ها، دانه های غنی از فیبر و سایر گروه های غذایی با چگالی کم مصرف کنند، معمولا احساس سیری و رضایت با حداقل میل به غذا دارند.

 

سونوما

رژیم غذایی سونوما همانند رژیم غذایی مدیترانه، بر مقدار فراوان مواد مغذی و سالم، و همچنین پروتئین های کم چرب و چربی های سالم تمرکز دارد.

 


مراقبان وزن

مطالعات نشان داده اند که مراقبان وزن به عنوان برنامه ای برای کاهش وزن، موثر واقع می شود. این مطالعه به دلیل این موضوع نمی پردازد، اما به احتمال زیاد علت آن مربوط به انعطاف پذیری رژیم غذایی، و همچنین حمایت شخصی و راهنمایی است که همراه با خرید در برنامه به پیش می رود.

 

جنی کریگ

این برنامه رژیمی تجاری که طی دهه های گذشته بسیار تجربه شده است، بارها رتبه “بهترین رژیم غذایی” را از آن خود کرده است. تمرکز این رژیم بر کنترل بخشی و مشاوره شخصی که اساس رژیم غذایی را شکل می دهند، به احتمال زیاد دلیل موفقیت پیروانش است.

 


رژیم دش (DASH)

این رژیم که مخفف “رویکرد های رژیمی برای توقف فشار خون بالا” است، بر روی کنترل بخشی و توزیع مناسب گروه های غذایی به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، تمرکز دارد. طرفداران این رژیم همراه با کاهش سطح فشار خون، شاهد کاهش وزن نیز خواهند بود.

 

رژیم TLC

رژیم تغییرات درمانی شیوه زندگی (TLC)، که توسط موسسه ملی سلامت (NIH) برای کسانی که نیاز به کاهش سطح کلسترول دارند توصیه شده است، بر روی به حداقل رساندن مقدار چربی اشباع شده و به حداکثر رساندن مصرف میوه ها، سبزیجات، پروتئین های کم چرب، و غلات سبوس دار تاکید می کند.

 


نیمه گیاه خواری (فلکسیترین)

گیاه خواران اغلب وزن کمتری دارند و طولانی تر از همتایان گوشت خوار خود عمر می کنند، اما بسیاری از آنها تمایل ندارند همه عادت های گوشت خواری خود را کنار بگذارند. از این رو، رژیم نیمه گیاه خواری نسخه انعطاف پذیر تر از گیاه خواری است که اغلب عمل به آن راحت تر است.

 

مایو کلینیک 

رژیم مایو کلینیک بر ایجاد تغییرات شیوه زندگی درازمدت به جای رژیم های به درد نخور تمرکز دارد. این رژیم بر تغذیه متعادل همراه با ورزش مکرر به عنون مکمل تاکید می کند.

کدام یک از این رژیم ها برای شما موثر بوده است؟ آیا رِژیم دیگری را پیشنهاد می کنند؟

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع