یک ماه پیش / خواندن دقیقه

۵ میان وعده سالم برای بهبود بخشیدن به سطوح پایین تستوسترون برای مردان

این روزها علائم تستوسترون پایین حتی در مردان ۳۰ ساله نیز به چشم می‌خورد. برخی از علائم سطوح پایین تستوسترون عبارتند از کاهش میل جنسی، مه مغزی و نعوظ به دفعات کمتر در هنگام بیدار شدن از خواب.

اما ممکن است مصرف برخی از میان‌وعده‌های سالم که ثابت شده می‌توانند سطوح تستوسترون شما را بطور طبیعی افزایش دهند، همان کمکی باشد که به آن نیاز دارید.

۵ میان وعده سالم برای بهبود بخشیدن به سطوح پایین تستوسترون برای مردان

مقدار بیشتری از این میوه چرب را مصرف کنید.

یک مطالعه که در مجله فیزیولوژی کاربردی منتشر شد، دریافت که مردانی با مصرف بالای چربی تک‌غیراشباع، کلسترول پایین تر و تستوسترون بیشتری داشتند. ثابت شده که کلسترول LDL نه تنها شریان ها را مسدود می‌کند بلکه اگر درمان نشود، به اختلال نعوظ منجر خواهد شد.

یک میان‌وعده سالم که غنی از چربی تک‌غیراشباع است، آووکادو می‌باشد. می‌توانید آن را له کنید و روی نان ارگانیک بدون گلوتن بمالید و برای آنکه آن را سیرکننده‌ تر و غنی از پروتئین کنید، روی آن تکه‌های سالمون دودی قرار دهید.

 


انار

مجله بین‌المللی تحقیقات ناتوانی جنسی براساس یک مطالعه اخیر دریافت که ۴۷ درصد از مردان دارای ضعف جنسی متوجه شده‌اند که مشکلشان پس از مصرف روزانه یک لیوان آب انار غنی از آنتی‌اکسیدان بهبود می‌یابد.

بنابراین دفعه بعدی که به انار ارگانیک تازه دسترسی پیدا کردید، دانه‌های آن را جدا کرده، به ماست ارگانیک اضافه کنید و بعنوان یک میان‌وعده شیرین و سالم از آن لذت ببرید.

 


ویتامین D بیشتری بخورید.

دانشگاه پزشکی گراس در اتریش به تازگی مطالعه‌ای انجام داد که دریافت با افزایش سطوح ویتامین D شرکت‌کنندگان، سطوح تستوسترون‌شان نیز افزایش می‌یابد.
این محققان دریافتند که افزایش سطوح ویتامین D به کاهش سطوح گلوبولین متصل به هورمون جنسی که باعث کاهش میل جنسی می‌شود، منجر شد. منابع غذایی سرشار از ویتامین D عبارتند از روغن کبد ماهی، سالمون، ماهی تون، تخم مرغ و … . اما فقط به اینها محدود نمی‌شود. برای یک میان‌وعده سالم غنی از ویتامین D ، یک تخم مرغ را بپزید و در کنار کنسرو ماهی تون و سالاد سرو کنید.

 


انگور

محققان چینی دریافتند که مقداری معادل ۵ تا ۱۰ گرم پوست انگور به افزایش سطوح تستوسترون کمک می‌کند و اپیدیدیمال که توانایی شناور شدن اسپرم است را بهبود می‌بخشد.

این مطالعه که در مجله غذای دارویی منتشر شد، از یک عصاره انگور بنام رسوراتول استفاده کرد و برای بدست آوردن اثرات مفید روی اسپرم و تستوسترون، روزانه ۵۰۰ میلی گرم از آن را به شرکت‌کنندگان داد.

برای یک میان‌وعده سالم، یک مشت انگور قرمز ارگانیک را خرد کنید و با چند قاشق غذاخوری کره آجیلی مانند کره بادام درختی مخلوط کرده، روی آن مقداری عسل خام ارگانیک بریزید و میل کنید.

 


گوشت 

محققان دریافتند که یک رژیم غذایی کاملا عاری از گوشت می‌تواند تستوسترون را تا ۱۴ درصد کاهش دهد، چون کمبود پروتئین گوشت می‌تواند هورمون های غیرفعال‌کننده تستوسترون را افزایش دهد. با این وجود با توجه به مطالعه ای که در مجله فیزیولوژی کاربردی منتشر شد، یک رژیم غذایی سرشار از چربی های اشباع از گوشت گاو و گوساله نیز می‌تواند باعث کاهش تستوسترون شود.

در این مطالعه، رژیم های غذایی حاوی مقادیر بالاتر چربی با سطوح تستوسترون بالاتر در حالت استراحت مرتبط بودند. بطور خاص، مصرف چربی های اشباع‌شده بشدت با سطوح بالاتر تستوسترون در حالت استراحت مرتبط بود.

برای افزایش سطوح تستوسترون‌تان به سراغ پودر پروتئین نروید. بسیاری از مردان برای افزایش سطوح تستوسترون، استقامت و قدرتشان در طول تمرینات از پودرهای پروتئین گران‌قیمت استفاده می‌کنند. اما همانطور که تحقیقات به ما می‌گویند، اقلام روزمره ساده‌تری نیز وجود دارند که می‌توانند با هزینه بسیار کمتر، همان اثرات افزایش‌دهنده تستوسترون را ارائه دهند.

 شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع