اقتصاد و تجارت
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر و قیمت + خودروهای آمریکایی


قیمت احتمالی سلستیک حدود 300 هزار دلار است که از گرانترین کادیلاک روز یعنی اسکالید وی حدود 150هزار دلار گران تر است.

جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکایی

  این روزها بازار خبر رسانه های خودرویی آمریکا و البته جهان به شدت درگیر  کادیلاک سلستیک  شده است. خودرویی که از آن به عنوان مجلل ترینِ تاریخ صنعت خودروی آمریکا هم نام برده شده و البته یک آینده نگر تمام عیار است. در جای دیگر نیز آن را مهمترین رقیب رولز-رویس و بنتلی نامیده اند و خلاصه هر چه عنوان و لقب شایسته که می توان برای یک خودرو در نظر گرفت، برایش استفاده کرده اند.

جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکاییسلستیک  در حال حاضر یک نسخه اولیه است اما نمونه خط تولید آن احتمالا اوایل سال 2024 روانه بازار می شود.قیمت احتمالی  سلستیک  حدود 300 هزار دلار است که از گرانترین  کادیلاک  روز یعنی  اسکالید وی  حدود 150هزار دلار گران تر است. این خودرو یک خط تولید اختصاصی خواهد داشت تا به صورت دست ساز جدای از سایر محصولات کادیلاک مونتاژ شود. خط تولید مذکور در میشیگان قرار دارد و برای آن 81 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

همانطور که مشاهده می کنید، طراحی قسمت دماغه کاملا به کراس اوور  لیریک  شباهت دارد که قبلا  اینجا  در گروه خودروی عصر ایران معرفی شده است. ایده طراحی این بخش به محصولات کلاسیک  کادیلاک  مانند  الدورادو  1957 شباهت دارد تا روح کلاسیک برند نیز حفظ شود.جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکایی

طراحی فست بک برای افزایش شکوه این سدان انتخاب کاملا دقیقی بوده که زیبایی های پروژه را افزایش داده است.

جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکایی

داخل کابین نیز در نوع خود یک هتل لوکس متحرک است. در قسمت کنسول جلو از نمایشگر منحنی 55 اینچی استفاده شده است که البته فناوری جالبی دارد و هر بخش آن توسط سرنشین مرتبط قابل مشاهده است اگر ساده تر بگوئیم برای مثال راننده نمی تواند هنگام رانندگی تصویر مربوط به نمایشگر مقابل سرنشین جلو که در حال مشاهده فیلم است را ببیند. این ویژگی مانع حواس پرتی راننده هنگام رانندگی می شود.

جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکایی

برای ردیف عقب نیز دو نمایشگر لمسی در نظر گرفته شده که به زیبایی پشت صندلی های جلو جانمایی شده اند. سقف شیشه ای  سلستیک  را نیز به این کابین مجلل اضافه می کنیم تا هارمونی آن تکمیل شود. اینجا از فناوری اولترا کروز اختصاصی کادیلاک نیز استفاده شده که سیستم خودران بسیار دقیق و قابل اعتمادی است


جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکاییدر رابطه با بخش فنی اطلاعات دقیقی در دست نیست اما قطعا این خودرو براساس پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز شکل گرفته و حداقل 500 کیلومتر برد حرکتی دارد. برای اطلاعات بیشتر باید منتظر ماند.

جنگ تمام عیار کادیلاک با رولز-رویس+ تصاویر  و قیمت + خودروهای آمریکایی

 


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع