اقتصاد و تجارت
4 ماه پیش / خواندن دقیقه

خروج پرتعداد سهامداران از بورس ! |اخبار بورس

گزارش از تحولات بازارسهام در دومین هفته خرداد 1401

خروج پرتعداد سهامداران از بورس !

 در مجموع کل هفته هزار و 611 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 322 میلیارد تومان بود.

خروج پرتعداد سهامداران از بورس ! |اخبار بورس

 در مجموع معاملات دومین هفته کاری خرداد ماه پول حقیقی از بورس خارج شد. به استثنای روز سه‌شنبه در باقی روزهای هفته شاهد خروج پول حقیقی بودیم. 

خروج پول حقیقی از بازار سهام

بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که در هفته پیش شاهد خروج پول حقیقی از بازار سهام بودیم. روز شنبه، روند خروج پول حقیقی ادامه داشت و 451 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بورس خارج شد. روز یکشنبه 646 میلیارد تومان خارج شد. روز دوشنبه نیز پول حقیقی از بورس خارج شد و ارزش آن 296  میلیارد تومان بود. روز سه‌شنبه نماد فغدیر با تقاضای حقیقی و ورود پول مواجه بود که موجب شد تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد.  

روز چهارشنبه روند خروج پول از سر گرفته شد و ارزش سرمایه حقیقی خروجی 231 میلیارد تومان بود. در مجموع کل هفته هزار و 611 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 322 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت 28 درصد داشته است.  


رکوردداران خروج پول حقیقی

روز شنبه بیشترین خروج پول به سهام وبملت (بانک ملت) اختصاص داشت و پس از آن فملی و بپاس در رتبه‌های بعدی بودند. روز یکشنبه نیز فملی، فایرا و حکشتی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. بیشترین خروج پول حقیقی در روز دوشنبه به وبملت، بپاس و فملی اختصاص داشت.

روز سه‌شنبه بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به نمادهای بپاس، فملی و وبملت تعلق داشت و در آخرین روز کاری هفته فغدیر، شستا و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 


خروج پول از بزرگان

در هفته اخیر نیز همانند هفته پیش گروه‌های بزرگ بازار با خروج پول حقیقی مواجه بودند. روز شنبه گروه‌های «فلزات اساسی»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فراورده‌های نفتی و کک» بیشترین خروج سرمایه حقیقی را داشتند. روز یکشنبه نیز «فلزات اساسی»، «فراورده‌های نفتی و کک»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی را داشتند. 

روز دوشنبه بیشترین خروج پول به «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «بیمه و صندوق‌های بازنشستگی» اختصاص داشت.

روز سه‌شنبه نیز «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «بیمه و صندوق‌های بازنشستگی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند و در آخرین روز کاری هفته «فلزات اساسی»، «فراورده‌های نفتی و کک» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» در صدر صنایعی قرار گرفتند که بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی را داشتند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع