اقتصاد و تجارت
4 ماه پیش / خواندن دقیقه

دو اولویت اقتصاد ایران از زبان خاندوزی وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد در اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی در مصر از تعامل با کشورهای اسلامی و مقاوم سازی اقتصاد به عنوان دو اولویت مهم ایران عنوان کرد.

دو اولویت اقتصاد ایران از زبان خاندوزی وزیر اقتصاد

 به نقل از فارس ، سید احسان خاندوزی که به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی به مصر سفر کرده است، در این اجلاس تصریح کرد: برنامه دولت ایران بر توجه به سیاست همسایگی به ویژه تعامل با کشورهای اسلامی و همچنین تلاش برای مقاوم‌سازی اقتصاد ایران که به ترتیب سیاست‌هایی «فرصتگرا و تهدید گریز» هستند، استوار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز و در مجمع عمومی اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی IDB خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت امنیت غذایی و وابستگی کشورهای اسلامی به واردات غلات و همچنین آثار و تبعات جنگ روسیه و اوکراین ، پیشنهاد ما به بانک توسعه اسلامی آن است که پروژه‌های خودکفایی زراعی در کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد.

خاندوزی همچنین با توجه به توفیق جمهوری اسلامی ایران به عنوان صدرنشین کشور اسلامی در فناوری سلامت و واکسن ضدکووید ۱۹ و ظرفیتهایی بسیاری که در این زمینه وجود دارد، از بانک توسعه اسلامی خواست تامین مالی پروژه‌های تکنولوژیک مرتبط با درمان بیماری ها را در دستور کار خود قرار دهد.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع