اقتصاد و تجارت
3 ماه پیش / خواندن دقیقه

قیمت بیت کوین 5 درصد رشد کرد، اتریوم 9 درصد |فعالان بازار ارزهای دیجیتال یک نفس راحت کشیدند.

رشد 44 درصدی هلیوم در یک هفته

قیمت بیت کوین 5 درصد رشد کرد، اتریوم 9 درصد


با بازگشت بیت کوین به بالای قیمت 20 هزار دلار، فعالان بازار ارزهای دیجیتال یک نفس راحت کشیدند.

قیمت بیت کوین 5 درصد رشد کرد، اتریوم 9 درصد |فعالان بازار ارزهای دیجیتال یک نفس راحت کشیدند.

بیت کوین از دیروز وضعیت بهتری پیدا کرده و رشد خوبی هم داشته. هم اکنون قیمت این ارز با رشد حدود 5 درصدی به 20700 دلار رسیده و بازدهی هفتگی آن هم به منفی 13 درصد رسیده است.

ارزش معاملات بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 36 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم به 391 میلیارد دلار رسیده است.

گرچه بیت کوین رشد نسبتا خوبی در شبانه روز گذشته داشته و بخشی از افت خود را جبران کرده، اما این باعث نمی شود که افت های اخیر نادیده گرفته شود. هنوز شاخص ترس و طمع بیت کوین زیر عدد 10 است که نشان از ترس شدید در بازار دارد.
از طرفی همچنان اعتقاد بر این است که رشدهای مقطعی بیت کوین، اصلاحاتی در مسیر نزولی هستند. پل کروگمن اقتصاددان برنده جایزه نوبل اخیرا در توییتر خود نوشته که افزایش قیمت جدید بیت کوین فقط یک پرش توسط گربه ای مرده است. اشاره او به افزایش های کوتاه مدت قیمت در طول بازارهای نزولی است.

اتریوم وارد کانال 1100 دلار شد

اتریوم هم امروز رشد خوبی داشته و با افزایش قیمت 9 درصدی در حدود قیمت 1150 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم منفی 7 درصد است.طی شبانه روز گذشته 22 میلیارد دلار معامله در اتریوم انجام شده و ارزش بازار آن هم عدد 135 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

با وجود بهبود وضعیت اتریوم هنوز دیدگاه ها درباره آن چندان مثبت نیست. پیتر برنت تحلیلگر قدیمی بازارهای مالی پیش بینی کرده که اتریوم تا سطح 300 دلاری سقوط خواهد کرد.

رشد 44 درصدی هلیوم در یک هفته

امروز در فهرست 50 ارز برتر بازار به جز ترون که 1.5 درصد افت کرده، مابقی نمادها با افزایش قیمت همراه هستند. بیشترین رشد مربوط به میکر است که 17 درصد افزایش یافته و الروند و آوالانچ هم رشد 15 درصدی داشته اند. ایپ کوین، پالیگان و سولانا نیز بیش از 11 درصد رشد کرده اند.

در بازدهی هفتگی، وضعیت بعضی از نمادها عالی است. هلیوم با رشد 44 درصدی و Bitcoin SV با افزایش قیمت 43 درصدی بهترین وضعیت را دارند. الروند هم 38 درصد رشد کرده و تتا نتورک و سولانا با رشد 30 درصدی از جمله نمادها با بازدهی خوب هستند.

اما در نمای کلی بازار و از میان بیش از 19 هزار نمادی که وبسایت کوین مارکت کپ آن ها را نمایش می دهد بیشترین رشد قیمت در شبانه روز گذشته مربوط به Marble Heroes است که با افزایش قیمت 280 درصدی، خریداران خود را سورپرایز کرده است. Tom Coin هم حدود 200 درصد رشد را نمایش می دهد.

در میان نمادهای منفی هم Squid Game 2.0 با افت 93 درصدی بیشترین کاهش قیمت را ثبت کرده است.

ارزش بازار به 911 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با رشد 5 درصدی نسبت به دیروز به عدد 911 میلیارد دلار رسیده که هنوز فاصله 10 درصدی با یک تریلیون دلار دارد.ارزش معاملات هم با 11 درصد کاهش به 80 میلیارد دلار رسیده که در این میان ارزش معاملات دیفای 6 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها 69 میلیارد دلار بوده است.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع