اقتصاد و تجارت
یک سال پیش / خواندن دقیقه

واکنش مجلس به خبر جنجالی حق ماموریت و اضافهکاری نمایندگان| اخبار دولت و نمایندگان

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی تکذیبیه ای درج اطلاعات اخیر درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه ها را نادرست عنوان کرد و در این باره توضیحاتی را ارائه داد.

واکنش مجلس به خبر جنجالی حق ماموریت و اضافهکاری نمایندگان| اخبار دولت و نمایندگان

به نقل از خانه ملت، اخیرا اطلاعات نادرست و تحریف شده درباره حقوق و حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه‌ها منتشر شده است که در این باره چند نکته قابل توجه است؛

اولا اینکه  ادعا می‌شود، نمایندگان ۱۷۵ ساعت اضافه کار و ۷ روز حق ماموریت دریافت کرده یا دریافت می‌کنند، واقعیت ندارد و تاکنون چنین اعداد و ارقامی در محاسبه حقوق نمایندگان وجود نداشته است. اطلاعات حقوق و دستمزد نمایندگان در سامانه حقوق و مزایای کارکنان دولت سازمان امور استخدامی ثبت شده است که خود نمایانگر کذب بودن اطلاعات اعلام شده می باشد.

ثانیا براساس استفساریه ماده ۶ قانون انتخابات سال ۱۳۷۸، مبنای محاسبه حقوق نمایندگان مانند کلیه کارکنان دولت است و نه بیشتر.


ثالثا در خصوص اجاره دفاتر نمایندگان افزایش ۲۵ درصدی مصوبه دولت نیز اعمال نگردید.

بنابراین کسانی که بر اساس اطلاعات اشتباه اقدام به شایعه پراکنی علیه مجلس می کنند، بهتر است رویه خود در تخریب مجلس را تغییر دهند. 

از رسانه ها و فعالان محترم رسانه ای نیز انتظار می رود با توجه به فضای تخریبی علیه مجلس یازدهم، پیش از انتشار مطالب درباره مجلس از صحت و سقم آن مطلع شوند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع