اقتصاد و تجارت
2 سال پیش / خواندن دقیقه

مقررات جدید | شرط جدید نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو از امروز

مقررات جدید در سال 1401

شرط جدید نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو از امروز


براساس شرط جدید نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو در سال جاری پرداخت مالیات و دریافت نوبت تعویض پلاک از یک درگاه انجام خواهدشد.

مقررات جدید | شرط جدید نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو از امروز

 اعلام شروط جدید در حالی که پیش از این خریداران برای پرداخت مالیات بر نقل و انتقال به سازمان مالیاتی و سپس به سامانه نیروی انتظامی مراجعه می کردند، اما با توجه به شروط جدید، قانونگذار دو  مرجع دفاتر اسناد رسمی و مراکز تعویض پلاک را مورد حکم قرار داده است. قانونگذار این دو مرجع را تکلیف می‌کند که در زمان تعویض پلاک و ثبت سند انتقال، مالیات مربوطه را اخذ کنند. هر کدام از این دو مرجع زودتر مالیات را اخذ کند، دیگر الزامی برای مرجع دوم در گرفتن مالیات وجود ندارد.از سوی دیگر در شروط جدید این نکته نیز در نظر گرفته شده که فارغ از اینکه کدام یک از این مراجع مالیات را دریافت می‌کنند، افراد بتوانند به صورت خود اظهاری در سایت سازمان امور مالیاتی، اقدام به پرداخت مالیات کرده و گواهی آن را دریافت کنند. قانون‌گذار اعلام کرده است که هر کدام از این مراجع که نسبت به وصول مالیات اقدام نکنند، دو برابر میزان مالیات جریمه خواهند شد.


براساس قانون از 13 بهمن ماه برای تعویض پلاک و دفاتر اسناد رسمی ابتدا باید گواهی پرداخت مالیات را از سازمان امور مالیاتی دریافت کنند و بعد از آن نسبت به نقل و انتقال و یا تعویض پلاک اقدام کنند.

 

 


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع