پیج مد وزیبایی
شما هم دوست دارید جدیدترین تحولات مد و زیبایی و ترندهای لباس را بدانید؟ همچنین به جواب سوال این که چگونه خوش تیپ‌تر شوید، برسید؟ یا این که چگونه لباس‌ها را با هم ست کنید؟ تمام سوالات شما درباره پوشش ، مد و فشن در مجله مد و زیبایی فشن پاسخ داده می‌شود.
5 ماه پیش / خواندن دقیقه

اصول خوش پوشی خانم ها در محل کار و مصاحبه شغلی

می گویند وقتی برای مصاحبه شغلی می‌روید، حسابی به تیپ و قیافه‎تان برسید و بهترین لباس‌هایتان را بپوشید چون...


می گویند وقتی برای مصاحبه شغلی می‌روید، حسابی به تیپ و قیافه‎تان برسید و بهترین لباس‌هایتان را بپوشید چون گرچه توانایی‌هایتان در گزینش شما برای آن شغل مهم هستند اما حتما قبول دارید که هیچکس از کارمند شیک‎پوش و مرتب بدش نمی‎آید روان شناسان اعتقاد دارند که ظاهر افراد در مصاحبه‌های شغلی در انتخاب آنها برای آن شغل موثر است. این راهنمایی‌ها را بخوانید تا به خانومی شیک پوش و آراسته در محل کارتان تبدیل شوید.


اصول خوش پوشی خانم ها در محل کار و مصاحبه شغلی
خانمهای خوش لباس‌ چگونه می‌روند سرکار؟


1) کفش و جوراب تیره بپوشید

شاید شماره کفش شما بالای 40 باشد، دراین صورت جزو خانم‌های بزرگ پا به شمار خواهید رفت. برای اینکه پاهایتان کوچک تر به نظر بیایند، کفش‌ها و جوراب‌هایی به رنگ تیره انتخاب کنید. فراموش نکنید به طورکلی کفش‌ها و جوراب‌های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.

2) جین نپوشید

 اگر شما وکیل خانم و یا کارمندی در یک شرکت بازرگانی هستید و یا یک خانم استاد دانشگاه هستید، باید در محل کارتان رسمی لباس بپوشید. بنابراین جینها را از لباس‌های محل کارتان حذف کنید. شلوارهای پارچه ای با اتو و راه‌های ظریف عمودی به رنگ‌های خاکستری و مشکی و سرمه ای به ظاهر شما رسمیت می‌بخشند.

3) صندل نپوشید

صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست. صندل‌ها بیشتر برای مهمانی‌های زنانه مناسب‌اند. به جای صندل به سراغ کفش‌های رسمی تر بروید که بسته ترهستند. شما می‌توانید این کفش‌ها را تخت انتخاب کنید و یا پاشنه‌های سه سانتی را بگزینید. اگر دوست دارید کفش محل کار شما پاشنه داشته باشند، پاشنه‌های پهن را انتخاب کنید تا سطح اتکای بیشتری روی زمین داشته باشید. راه رفتن در تمام روز با پاشنه‌های تیز خیلی دشوار است. شما در کنار رسمی بودن لباس و کفش کارتان باید به فکر راحتی خودتان هم باشید.

4) زیورآلات را کنار بگذارید

لباس رسمی برای محل کار را با استفاده از زیورآلات نامناسب نکنید، به طور کلی، زیورآلات مناسب محل کار نیستند ، به خصوص انواعی که سرو صدا تولید می‌کنند و طرح‌ها و نقش‌های بزرگ و خیره کننده دارند. در یک لباس رسمی، دست کم یک انگشتر و یا حلقه ساده مناسب است؛همین.

5) رنگ‌های رسمی را انتخاب کنید

رنگ‌های رسمی و مناسب برای مانتو ومقنعه و یا روسری در محل کار سرمه ای، مشکی، خاکستری است. بنابراین تلاش کنید مانتو، روسری، شلوار و مقنعه تان را در محل کار در این طیف رنگی برگزینید.

6) کیف‌های شل، ممنوع

کیف‌های دستی شل و ول برای محیط کار رسمی مناسب نیستند و شما را شلخته و نا مرتب نشان می‌دهند. به جای آن به سراغ کیف‌هایی با زاویه‌های تیز و جنس‌های محکم و شق و رق و براق بروید.

7) مرتب باشید

شلوارهای بگی، روپوش‌ها و روسری‌های چروک، کفش‌های خاکی و واکس نزده، از شما یک خانم نامرتب در محل کارتان می‌سازند. درعوض، لباس‌های اتو کشیده و مرتب، کفش‌های چرمی تمیز و واکس خورده و شلوارها و مانتوهای ساده اما شکیل از شما یک خانم رسمی در محل کارتان می‌سازند.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع