یک سال پیش / خواندن دقیقه

دانلود فیلم سیاه باز

دانلود فیلم سیاه باز

دانلود فیلم سیاه باز ساخته حمید همتی

Legal download Siahbaz movie by Hamid Hemati

داستان فیلم سیاه باز

«سیاه باز» فیلمی در ژانر اجتماعی محصول سال 1399 به کارگردانی «حمید همتی» است. در این فیلم بازیگرانی چون «سام قریبیان»، «افسانه بایگان»، «شاهد احمدلو»، «آتیلا پسیانی» و ... به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. سیاه باز که موضوعی اجتماعی دارد، به موضوع بیت کوین می پردازد. این فیلم روایت شخصیست که در بیت کوین فعالیت دارد. فعالیت او باعث می شود ناخواسته وارد ماجراهایی شود که زندگیش تغییر می کند.

درباره فیلم سیاه باز

فیلم سیاه باز به کارگردانی حمید همتی در سال 1399 ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می‌باشد. در این فیلم سام قریبیان، افسانه بایگان، شاهد احمدلو، مهدی کوشکی، المیرا دهقانی و علی رهبری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سیاه باز – Siahbaz Film

سال ساخت: 99 | پخش: 1400 | پخش کننده: کول دانلود

تهیه کننده:علی قایم‌ مقامی|نویسنده/کارگردان:حمید همتی


اسامی بازیگران سیاه باز

آتیلا پسیانی , افسانه بایگان , المیرا دهقانی , سام قریبیان , مهدی کوشکی , شاهد احمدلو، علی رهبری، حامد بیسادی

تاریخ اکران

30 تیر 1400

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی

14 دی 1400


لینک های قانونی فیلم سیاه باز با ترافیک نیم بها

کیفیت بلوری BLURAY -بها: 10,000 تومان

خرید و دانلود قانونی


کیفیت 1080pHQ -بها: 9,500 تومان 

خرید و دانلود قانونی


کیفیت 1080p -بها: 9,000 تومان

خرید و دانلود قانونی


کیفیت 720p -بها: 8,500 تومان

خرید و دانلود قانونی


کیفیت 480p -بها: 8,000 تومان

خرید و دانلود قانونینقد و بررسی فیلم سیاه باز

سیاه باز، فیلمی است به نویسندگی و کارگردانی حميد همتى و تهيه كنندگى على قائم مقامى.
اين فيلم محصول سال 1399 است و اولين بار در سي و نهمين جشنواره فيلم فجر به نمايش درامده است.
موسيقى فيلم از ان فردين خلعتبري است و فيلمبردار ان اصغر رفيعى جم است.تدوين گران فيلم خشايار موحديان و الهه ايزدي هستند.
بازيگران فيلم عبارتند از: سام قريبيان، افسانه بايگان، شاهد احمدلو، مهدى كوشكى، الميرا دهقانى، على رهبرى، حامد بيسادى و اتيلا پسيانى هستند. توزيع كننده فيلم هدايت فيلم است.تاريخ انتشار ان 30 تير 1400 است.

اول از اسم فيلم شروع مى كنيم، سياهباز در اصطلاح عامه مردم به شخصى اطلاق مى شود كه ديگران را به نحوى بازى مى دهد و در معناى هنرى تر به فردى گفته مى شود كه در نمايش هاى سياه بازى نقش افرينى مى كند.

دانلود فیلم سیاه باز

آتیلا پسیانی در فیلم سیاه باز

انتخاب اسم فيلم نبايد به نحوى باشد كه داستان فيلم را از همان ابتدا لو بدهد ، خب با ديدن اين اسم قاعدتا مخاطب فكر مى كند يا داستان فيلم درباره يك سياه باز است يا اينكه شخصى ،ديگرى را فريب مى دهد. البته موضوع فیلم با هر دو معنایی که گفتیم در ارتباط است.

داستان با فردی شروع می شود که یک کارمند رده بالا در اداره ای است، فرد مورد نظر مشغول صحبت تلفنی با فرزندش است، از اداره بیرون می اید، سوار ماشین می شود و به راه می افتد تا زودتر خود را به منزل برساند اما در وسط راه زمانی که مشغول صحبت با موبایلش است با پیرزنی تصادف می کند. او به درخواست پیرزن که ادعا می کند ، حالش خوب است و نمی خواهد به بیمارستان برود و تنها می خواهد به منزلش برود وی را به منزل می رساند.

دانلود فیلم سیاه باز

مهدی کوشکی و افسانه بایگان در فیلم سیاه باز

از این به بعد مرد کارمند ( با بازی سام قریبیان ) با ماجراهایی روبرو می شود که تقریبا تا انتهای فیلم، ادامه دارد و اما مخاطب از طریق اسم فیلم می تواند حدس بزند که این ماجرا ها تماما سیاه بازی است و مرد کارمند در چنگ عده ای گرفتار شده است. می توان حدس زد که این آدم ها دنبال چه هستند اما اینکه یک عده آدم خفت گیر، در یک ملک ویلایی بسیار وسیع چه کار می کنند با منطق فیلم همخوانی ندارد. به مرور بیشتر و به طور آشکار مخاطب می فهمد که مرد کارمند ( نادر) با عده ای سیاه باز سرو کار دارد.

فیلم از این نظر و نوع پرداخت مخاطب را به یاد فیلم «پرده اخر » واروژ کریم مسیحی می اندازد. همچنین از نظر محتوا و نوع عملکرد شخصیت های داستان ، شبیه فیلم های قیصری است. نود درصد فیلم در یک مکان بسته، یک ویلای وسیع می گذرد. از این نظر فیلم به تاتر شباهت دارد اما کارگردان برای رفع این مشکل و جذب مخاطب تمهیداتی اندیشه است از جمله خود این مکان از نظر بصری جذابیت دارد. ضمن آنکه هر چند مدت یک شخصیت جدید به فیلم اضافه می شود. ضمن آنکه مفهوم فیلم با فرم نمایشی آن هماهنگ است.

دانلود فیلم سیاه باز

سام قريبيان در فیلم سیاه باز

به هرحال اگر سياهباز را صرفا به چشم یک فیلم سرگرم کننده ببینیم و از بعصى از ايراداتى كه از جنبه منطق به فيلمنامه وارد است، بگذريم، به عنوان کار اول یک کارگردان قابل قبول است. فیلمبرداری فیلم خوب است و توانسته همگام با کارگردانی پیش رود. شاهد بازی های خوبی نیز از بازیگران هستیم. این فیلم می تواند نقطه عطفی در کارنامه مهدی کوشکی باشد. ضمن آنکه شاهد احمد لو، سام قریبیان و افسانه بایگان نیز بازی های بسیار خوبی در این فیلم از خود به جا گذاشته اند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع