در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

آیا توله یوزهای پیدا شده «آذر» و «توران» نام میگیرند؟ | حیات وحش

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نام های "آذر" و "توران" برای توله یوزهای پیدا شده در پارک ملی توران پیشنهاد شده است.

آیا توله یوزهای پیدا شده «آذر» و «توران» نام میگیرند؟ | حیات وحش

حسن اکبری درباره نامگذاری ۲ توله یوزپلنگ پیدا شده در پارک ملی توران، افزود: محیط زیست استان سمنان پیشنهاد داده به علت اینکه توله ها در آذرماه و در منطقه توران پیدا شده اند به نام های آذر و توران نامگذاری شوند.

وی اظهار کرد: البته تصمیم گیری در زمینه نامگذاری ها توسط کمیته نامگذاری در سازمان محیط زیست انجام می شود که با مدیریت معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان فعالیت می کند که معمولا برای نامگذاری ساختمان ها، پاسگاه ها و گونه های جانوری در این کمیته تصمیم گیری می شود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: بر این اساس نام توله یوزها هم در جلسات این کمیته تعیین تکلیف خواهد شد که احتمالا هفته آینده مشخص می شود، البته نمایندگانی از معاونت ها و بخش های مختلف سازمان در این کمیته عضو هستند و قطعا در تصمیم گیری نهایی نظر آنها و همچنین محیط زیست استان سمنان هم گرفته می شود تا نام مناسبی انتخاب شود.

به گفته وی، معاونت طبیعی و تنوع زیستی بیشتر کارهای فنی این قضیه را انجام می دهد.

یازدهم آذر، ۲ توله یوزپلنگ تازه متولد شده (بین ۱۸ تا ۲۰ روزه) توسط یک چوپان در منطقه توران (استان سمنان) پیدا و زنده گیری شد، البته محیط زیست بلافاصله بعد از اطلاع از موضوع توله ها را به محل زنده گیری برگرداند تا شاید مادرشان پیدا شود اما این اتفاق نیفتاد و به علت سردی هوا، توله ها به پاسگاه محیط بانی برگردانده شدند، اکنون باید برای مکان زندگی و همچنین نامشان تصمیم گیری شود.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع