در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
یک سال پیش / خواندن دقیقه

احتمال نابودی باغ گیاه شناسی ایران در آیندهای نزدیک | اخبار محیط زیست

رئیس موسسه تحقیقات مراتع کشور گفت: در اطراف باغ گیاه شناسی ساخت و ساز‌هایی انجام شده و خسارت‌هایی مانند کاهش میزان آب دریافتی را به بار آورده است.

احتمال نابودی باغ گیاه شناسی ایران در آیندهای نزدیک | اخبار محیط زیست

عادل جلیلی گفت: اخیرا مشاهده شده که در قطعه‌ای از زمین‌های باقی مانده پارک چیتگر که در اختیار یک بخش از نیروی مسلح کشورمان است و در ضلع شمالی باغ گیاه شناسی قرار دارد، ساخت و ساز صورت گرفته است و دستگاه‌های نظارتی و شورای شهر تهران باید جلوی این اقدام را بگیرند.

به گفته رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، در طرح تفصیلی قرار بود که در اطراف باغ گیاه شناسی ساخت و ساز انجام نشود اما نمی‌دانیم چه توافقی بین ارتش و شهرداری صورت گرفت که با تراکم بالا اقدام به ساخت تعداد زیادی برج کردند. این ساخت و ساز، منظره اطراف باغ را از بین می‌برد و تراکم جمعیتی در آن منطقه را بالا برده و مشکل ایجاد می‌کنند.

او گفت: این پروژه فعلا درحال خاک برداری است و بعد از پیگیری‌های ما کارشان را با سرعت بیشتری پیش می‌برند. ما نمی‌خواهیم جلوی مسکن دار شدن کسی را بگیریم، می‌توانند در جای دیگری ساخت و ساز کنند.منافع ملی باید مدنظر قرار گیرد اگر این پروژه جلو رود، باغ گیاه شناسی ملی ایران از بین خواهد رفت.

باغ گیاه شناسی ملی ایران، چهارمین باغ گیاه شناسی دنیاست و مسئولیت حفظ گونه‌های گیاهی را بر عهده دارد.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع