در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
7 ماه پیش / خواندن دقیقه

ایجاد همگرایی برای تثبیت محیط منشأ با استفاده از فناوریهای نوین و روشهای دانشبنیان

رییس سازمان حفاظت محیط زیست‌ گفت: ایجاد همگرایی برای تثبیت محیط منشأ با استفاده از فناوری‌های نوین و روش‌های دانش‌بنیان مهم است.

ایجاد همگرایی برای تثبیت محیط منشأ با استفاده از فناوریهای نوین و روشهای دانشبنیان

نشست وزرای محیط زیست منطقه، پیش درآمدی بر گسترش روابط در همه زمینه‌ها است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مسئله محیط زیست را یک مسئله فراگیر و فرامرزی دانست و گفت: امیدوارم نشست وزرای محیط زیست منطقه، پیش درآمدی بر گسترش روابط در همه‌ زمینه‌ها باشد.

 علی سلاجقه گفت: آنچه که امروز وزرای کشورهای دوست و برادر را در اینجا گرد هم آورده است، تأکیدات رئیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اولویت ارتباط با کشورهای دوست و همسایه و نیز بحث محیط زیست است ، امروز مسئله محیط زیست، یک مسئله فراگیر و فرامرزی است که ارکان حیات را یا ثبات می‌بخشد، یا با چالش روبرو می‌کند.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: پیرو تکلیف رئیس‌جمهور به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر حل مشکل گرد و غبار در منطقه، مذاکرات دو و چندجانبه‌ای با مسئولان محیط زیست کشورهای همجوار و اسلامی صورت گرفت که منجر به ایجاد همگرایی و هم‌سویی بین این کشورها شد و اتفاق نظر بر حل مشکل گرد و غبار به وجود آمد.

به گفته او، امیدوارم نشست وزرای محیط زیست منطقه، پیش درآمدی بر گسترش روابط در همه‌ زمینه‌ها باشد ، اکنون ایجاد سازمان منطقه‌ای محیط زیست، دبیرخانه و گروه کارشناسی پیگیری مصوبات این نشست، در دستور کار قرار دارد.


سلاجقه ادامه داد: هدف نهایی از نشست امروز، ایجاد همگرایی برای تثبیت محیط منشأ با استفاده از فناوری‌های نوین و روش‌های دانش‌بنیان است، هرچند نشست امروز تمام مسائل زیست محیطی را در بر می‌گیرد، اما به طور ویژه به موضوع گرد و غبار می‌پردازد، امیدواریم دستگاه‌های مسئول سازمان ملل که نمایندگان برخی از آنان در نشست امروز حضور دارند، تکالیف خود را در این زمینه انجام دهند ، متأسفانه برخی اوقات، تحریم‌ها باعث شده که این سازمان‌ها به تکالیف خود عمل نکنند در حالی‌که سازمان ملل می‌بایست وظایف خود را در قبال همه کشورها انجام دهد.شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع