در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
6 ماه پیش / خواندن دقیقه

توله یوز تلف شده ماده بود/ پلیس راهور به کمک محیط بانان بیاید |تقاضای همکاری بیشتر پلیس راهور

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تقاضای همکاری بیشتر پلیس راهور برای کنترل سرعت خودروها را در این محور داریم.

توله یوز تلف شده ماده بود/ پلیس راهور به کمک محیط بانان بیاید |تقاضای همکاری بیشتر پلیس راهور

حسن اکبری گفت: در پی اطلاع رسانی دو شب گذشته مبنی بر تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در مسیر جاده ترانزیت تهران به مشهد، یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان و پارک ملی توران به محل حادثه مراجعه و با لاشه تلف شده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی روبرو می شوند.

وی گفت : در بررسی های انجام شده مشخص شد که این یوز تلف شده، ماده است ، محیط بانان دو شب گذشته، مادر و توله بزرگ دیگر همراه او را در زیستگاههای مجاورجاده و در حوزه استان سمنان مشاهده کرده اند با توجه به مشاهده مادر و توله یوز همراه او، تیم پایش استان به همراه چند تن از تشکل های مردم نهاد از روز گذشته در منطقه مستقر هستند و پایش های نظارتی ادامه دارد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بیشترین نگرانی ما برای تردد های امشب و فردا شب در جاده مشهد به تهران است زیرا حجم خودروهای عبوری از سمت مشهد به تهران برای بازگشت زوار بیشتر می‌شود ، هماهنگی لازم با همکاران استان خراسان شمالی هم انجام شده و به صورت آماده باش هستند تا در صورت نیاز برای پایش بیشتر عازم منطقه شود.

اکبری گفت: از پلیس راهور هم تقاضا داریم با توجه به حجم گسترده خودروهای زوار از مشهد به سمت تهران و لزوم کنترل و رعایت سرعت مطمئن در این منطقه برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، تیم های نظارتی خود را در این جاده به ویژه در حد فاصل میامی تا کاهک و عباس آباد مستقر دارد.

به گفته‌ی اکبری، اکیپ‌های محیط بانان در محل به صورت شبانه‌روزی مستقر هستند و با پروژکتورکشی و با روشن کردن آتش در منطقه و ایجاد هشدار، در صورت مشاهده یوز مادر و توله همراه آنها را از منطقه خطر دور کنند، محل تصادف بیش از سی کیلومتر از نقطه داغ تصادفات قبلی فاصله دارد اگرچه یک مورد تصادف در این محدوده ثبت شده بود و به همین دلیل، موضوع ایمن سازی این بخش از جاده را پیگیری خواهیم کرد.

اکبری در پایان گفت: به طور قطع نجات این گونه و کاهش مخاطرات آن نیازمند همکاری همه دستگاه های مرتبط از جمله وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه است.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع