4 ماه پیش / خواندن دقیقه

شیرابه پسماند سراوان خطرناک و بیماری زا است / پیشرفت ۴۰ درصدی تصفیه خانه استان گیلان | خبر محیط زیست

سلاجقه گفت: ۴۰ درصد از تصفیه خانه استان گیلان پیشرفت کرده است و با تعهد استاندار ۶۰ درصد باقی ماند باید هرچه زودتر تکمیل شود.

شیرابه پسماند سراوان خطرناک و بیماری زا است / پیشرفت ۴۰ درصدی تصفیه خانه استان گیلان | خبر محیط زیست

رئیس سازمان محیط زیست گفت: رئیس جمهور پس از بازدید از تالاب انزلی و کوه پسماند سراوان دستور احیای تالاب و حل مشکل سراوان را صادر کرد. ۴۰ درصد از تصفیه خانه استان گیلان پیشرفت کرده است و با تعهد استاندار ۶۰ درصد باقی ماند باید هرچه زودتر تکمیل شود.

به گفته‌ی معاون رئیس جمهور، پس از اتمام مرز گذاری اکولوژیکی روستا‌های در حریم تالاب از محدوده تالاب خارج می‌شوند، همچنین شهرداری و اداره فاضلاب بندر انزلی باید برای جلوگیری از ورود فاضلاب از رودخانه زرجوب و گوهر رود به تالاب انزلی اقدامات لازم را انجام دهند.

سلاجقه گفت: با برگذاری کارگروه پسماند کشور به صورت هفتگی، طرح جامع پسماند شمال کشور مطرح شده و زباله سوز‌ها در حال آماده سازی هستند، شیرابه پسماند منابع آب و خاک منطقه شمال کشور را تحت تاثیر قرار داده و برای مردم ساکن منطقه خطرناک است، بیمارستان‌ها مکلفند برای پسماند‌های ویژه و خطرناک با وزارت بهداشت همکاری کنند.

سلاجقه در روز جهانی تالاب‌ها گفته بود استان گیلان الگوی محیط زیستی کشور است، اما این استان با وجود خشک شدن تالاب انزلی و کوه پسماند سراوان یکی مشکلات محیط زیستی زیادی دارد، تالاب انزلی بزرگترین تالاب شمال کشور است، که با وجود اینکه در کنوانسیون رامسر ثبت شده، اما در لیست قرمز مونترو قرار گرفته است، همچنین منطقه سراوان با انباشت پسماند‌ها تبدیل به کوه پسماند و باعث آزار و بیماری مردم منطقه شمال کشور شده است.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع