در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
6 ماه پیش / خواندن دقیقه

علی سلاجقه:میثاق منطقه ای محیط زیست می تواند باعث نزدیکی کشورها شود

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست یک میثاق منطقه ای بین کشورها است که می تواند آنها را به هم نزدیک کند.

علی سلاجقه:میثاق منطقه ای محیط زیست می تواند باعث نزدیکی کشورها شود

علی سلاجقه گفت: نشست منطقه ای وزرای محیط زیست نشان داد که کشورهای دوست و برادر و مسلمان می توانند در خیلی از مسایل با یکدیگر همکاری کرده و مشکلاتشان را بدون حضور بیگانگان حل و فصل نمایند و روابط خود را ارتقا دهند ، همه کشورهای منطقه به این نتیجه رسیده اند که مساله محیط زیست اولویت اول آنهاست.

رئيس سازمان محيط زيست گفت: دو کشور ایران و امارات تجارب خوبی درباره مدیریت چالش های زیست محیطی دارند که می توانند این تجربیات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، هرچند تحریم های ظالمانه غرب ما را از یک سری همکاری های بین المللی بازداشت اما تلاش کردیم با تکیه بر جوانان غیور، باهوش و دانشمند خود در قالب شرکت های دانش بنیان، خیلی از مشکلاتمان را حل کنیم و آماده ارایه خدمت به کشورهای دوست و برادر هم هستیم.

به گفته‌ی سلاجقه، مساله گرد و غبار یک مخاطره برای همه کشورهای منطقه است، ما می توانیم در قالب یک کنوانسیون منطقه ای، تصمیمات اتخاذ شده در نشست امروز را عملیاتی کنیم .

همچنین مریم المهیری گفت: از حضور در ایران و شرکت در نشست منطقه ای وزرای محیط زیست، خوشحالم و از میزبانی ایران برای برگزاری این نشست تشکر میکنم.

وزیر تغییر اقلیم و محیط زیست امارات متحده عربی گفت: ما می توانیم تجارب و راه حل های خود را برای مدیریت چالش های زیست محیطی با یکدیگر به اشتراک بگذاریم و به تبادل دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود در این زمینه بپردازیم.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع