در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
یک سال پیش / خواندن دقیقه

علی سلاجقه : امضای نمایندگان مجلس به معنای مجوز پتروشیمی میانکاله نیست

رئیس سازمان محیط زیست گفت : اگر در مجلس شورای اسلامی چند نفر از معاونین سازمان و نمایندگان محترم مجلس طرحي را امضا کنند ، اين به نشانه‌ی دریافت مجوز محيط زيست نیست .

علی سلاجقه : امضای نمایندگان مجلس به معنای مجوز پتروشیمی میانکاله نیست

رئیس سازمان محیط زیست گفت : تالاب میانکاله در کنوانسیون رامسر ثبت شده و ما تعهدات بین المللی نسبت به این تالاب داریم .

سلاجقه گفت : اگر یک صورت جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی انجام شود و چند نفر از معاونین سازمان و نمایندگان محترم مجلس  آن را امضا کنند ، این به نشانه‌ی دریافت مجوز نیست ، وقتی براي احداث پتروشیمی ميانكاله از دولت مجوز گرفته اند باید از محیط زیست هم مجوز هاي لازم را بگیردند .

معاون رئیس جمهور گفت : روز کلنگ زنی این پروژه اعلام کردم که پتروشیمی میانکاله مجوز محیط زیست ندارد و به اسرار نمایندگان کلنگ زنی شده است .

رئیس سازمان محیط زیست گفت : سازمان محیط زیست با بارگذاری های اقتصادی که همراه با تکنولوژی نوین و صرفه لازم و توان اکولوژیکی در منطقه نباشد و آلاینده های محیط زیستی داشته باشد مخالف است خصوصا اگر اين اين پروژه ها در زمینه آب و خاک در منطقه شمال کشور باشد  .

به گفته‌ی سلاجقه ، فرایند کاری صدور مجوز محیط زیستی یک فرآیند طولانی مدت و کارشناسی است ، که در حال کوتاه کردن این فرآیند هستیم ، و اگر پروژه ها ضرر محیط زیستی نداشته باشند همکاری هاي لازم با دستگاه هارا انجام خواهيم داد .


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع