4 ماه پیش / خواندن دقیقه

معاون محیط زیست : نابودی ۵۰۰ کیلو گیاه ریواس در منطقه کن و سولقان/ عاملان ریشه کنی دستگیر شدند

معاون محیط زیست : نابودی ۵۰۰ کیلو گیاه ریواس در منطقه کن و سولقان/ عاملان ریشه کنی دستگیر شدند

معاون مدیر کل و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از دستگیری عاملان ریشه کنی ۵۰۰ کیلو گیاه ریواس در منطقه کن و سولقان خبر داد.


علی روشنی گفت : بر اساس گزارشات واصله مبنی بر ریشه کنی گیاه ریواس در ارتفاعات منطقه حفاظت شده البرز جنوبی، اکیپ‌های گشت متشکل از محیط بانان پاسگاه کن و سولقان و اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران به محل اعزام شدند، و در اقدامی غافلگیرانه دو محموله از این گیاهان را قبل از خروج از منطقه با همکاری همیاران محیط زیست شناسایی و توقیف کردند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت : از متخلفان بیش از ۵۰۰ کیلوگرم گیاه ریواس کشف و ضبط شد، که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

به گفته‌ی روشنی ، بر اساس بند د ماده ۱۰ قانون شکار و صید از بین بردن رستنی‌ها از جمله قطع درختان، خارزنی، بوته کنی و تعلیف غیر مجاز در مناطق حفاظت شده و پناهگاه‌های حیات وحش و تجاوز و تخریب در این مناطق ممنوع بوده و هر گونه اقدامی که باعث تخریب زیستگاه حیات وحش و محیط زیست شود تخلف محسوب شده و با عاملان امر برخورد قانونی خواهد شد.

گیاه ریواس از جمله گیاهان کوهی، دارویی و خود رو است که در فصل بهار در مناطق کوهپایه ایی و سردسیر رشد می‌کند و متاسفانه برخی افراد سودجو با چیدن و ریشه کنی این گیاه قبل از تولید بذر موجب تضعیف اکوسیستم، تخریب و همچنین عدم رویش مجدد این گونه و کاهش تنوع گونه ایی می‌شوند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع