در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
7 ماه پیش / خواندن دقیقه

ورود سگ از کشورهای مختلف به کانادا ممنوع شد! |به منظور جلوگیری از شیوع هاری

ورود سگ از کشورهای مختلف به کانادا ممنوع شد! |به منظور جلوگیری از شیوع هاری

دولت کانادا به‌منظور جلوگیری از شیوع هاری, ورود سگ از کشورهای مختلف به کانادا را ممنوع اعلام کرد و قرار است این قانون از ماه سپتامبر اجرایی شود.

طبق گزارش آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA)، ورود سگ‌‌هایی که در معرض خطر ابتلا به بیماری هاری هستند با هدف مقابله با هاری از بیش از 100 کشور جهان ممنوع خواهد شد.

narcity نوشت, از تاریخ 28 سپتامبر 2022 مصادف با روز جهانی مبارزه با هاری, کانادا اجازه نخواهد داد هیچ سگی برای سپرده شدن به افراد، پرورش، فروش، نمایش و یا مبادله بین افراد، وارد این کشور شود. مناطقی که تحت تأثیر این ممنوعیت قرار می‌گیرند شامل بخش‌هایی از آفریقا، آسیا، آمریکای مرکزی و جنوبی، کارائیب و اروپای شرقی هستند. در لیست کشورهایی که واردات سگ از آن‌ها ممنوع شده است, نام ایران نیز به چشم می‌خورد.

ممنوعیت واردات سگ از ایران به این دلیل است که در ژانویه سال 2022 و همچنین در جولای سال 2021 میلادی, بیماری هاری در 2 سگ واردشده از ایران مشاهده شده بود. در آن زمان سازمان بهداشت عمومی تورنتو, علت ابتلای این سگ‌ها به هاری را استفاده از واکسن‌های تقلبی و غیراستاندارد هاری توسط انجمن‌های مردم‌نهاد و مدافع حقوق سگ‌ها که در زمینه صادرات سگ‌ها به سایر کشورها فعالیت دارند, اعلام کرد.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع