در وبلاگ حیات خبرهای مربوط به محیط زیست و حیات وحش را دنبال کنید .
2 سال پیش / خواندن دقیقه

در بعد محیط زیست شکار یک روش مدیریتی است | محیط زیست

رئیس سازمان محیط زیست گفت: وقتی در برخی مناطق گونه‌ها افزایش پیدا کنند، بر اساس ظرفیت منطقه، برد اکولوژیکی اگر منطقه توان تحمل گونه‌ها را از نظر تعداد نداشته باشد باید تعداد آن‌ها کاهش پیدا کند.

در بعد محیط زیست شکار یک روش مدیریتی است | محیط زیست

رئیس سازمان محیط زیست گفت: خدارا شاکریم که چنین رهبری با بینش عمیق در تمامی مسائل داریم، صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در روز ۱۵ اسفند ۴ محور اصلی داشت که شامل حیات وحش، آب و خاک، انرژی‌های نو و تغییر کاربری بود.

به گفته‌ی سلاجقه، سفر‌های ریاست جمهوری غالب محیط زیستی دارد و در سفر حجت السلام رئیسی به استان مازندران و گلستان موضوع محیط زیست در اولویت کار قرار داشت.

معاون رئیس جمهور گفت: در سازمان محیط زیست با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی موافق و مخالف جلسات متعددی تشکیل شده است و سعی می‌کنیم در غالب نشست‌هایی محیط زیستی مسائل دقیق بررسی و رعایت شود.

سلاجقه گفت: در بعد محیط زیست شکار یک روش مدیرتی است، وقتی در برخی مناطق گونه‌ها افزایش پیدا کنند، بر اساس ظرفیت منطقه، برد اکولوژیکی اگر منطقه توان تحمل گونه‌ها را از نظر تعداد نداشته باشد باید تعداد آن‌ها کاهش پیدا کند، در مسئله‌ی شکار یک بحث علمی، مدیریتی و فقهی وجود دارد و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا فرمایشات مقام معظم رهبری اجرا شود.

در روز ۱۵ اسفند مقام معظم رهبری فرمودند که سفری که برای شکار باشد، نماز در آن سفر حرام است، و اگر شکار به جز برای رفع گرسنگی باشد مجاز نیست.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع