خبر news
با ما همراه باشید با اخبار از سراسر دنیا !
10 ماه پیش / خواندن دقیقه

بارش باران در ۱۰ استان | افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق ایران | پیشبینی وضعیت جوی پایتخت |خبر هواشناسی

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، در بیشتر مناطق ایران با افزایش تدریجی دما مواجه خواهیم بود و در برخی استان‌ها رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

بارش باران در ۱۰ استان | افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق ایران | پیشبینی وضعیت جوی پایتخت |خبر هواشناسی

به گزارش همشهری‌آنلاین، براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور یکشنبه و دوشنبه (۸ و ۹ خرداد) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، بخش‌هایی از گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران در پاره‌ای نقاط رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. این شرایط طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۰ و ۱۱ خرداد) در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رخ خواهد داد.

بعدازظهر امروز (۸ خرداد) بارش پراکنده در استان‌های همدان، مرکزی، شمال کردستان و شمال لرستان دور از انتظار نیست.

با جنوبی شدن جریانات روی دریای عمان، از دوشنبه تا چهارشنبه در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شمال هرمزگان، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در پاره‌ای نقاط خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.


پنج‌شنبه در بخش‌هایی از استان اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران و البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا آخر هفته در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان رضوی و نوار شرقی کرمان وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی رخ خواهد داد.


براساس اعلام این سازمان، طی ۵ روز آینده در نیمه شمالی، غرب و جنوب غرب کشور با روند تدریجی افزایش دما مواجه خواهیم بود.

امروز و فردا نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس و از امروز تا چهارشنبه شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

همچنین طبق آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان تهران فردا (۹ خرداد) کمی‌ ابری، در بعدازظهر نیمه‌ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار باران با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۱۰ خرداد) صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۸ و ۹ خرداد) اهواز با دمای ۴۲ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۴ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع