خبر news
با ما همراه باشید با اخبار از سراسر دنیا !
یک سال پیش / خواندن دقیقه

عجیب ترین هشدار در کازرون فارس

حوادث رکنا: با وقوع دو آتش‌سوزی در مراتع و مزارع کشاورزی امسال زنگ هشدار آتش‌سوزی‌های فصل گرما خیلی زود به صدا در آمد.

   

عجیب ترین هشدار در کازرون فارس


به گزارش رکنا، پشنگیان سرپرست سازمان  آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرستان کازرون گفت: آتش نشانان کازرون دو مورد آتش سوزی مراتع و مزارع کشاورزی را در  کازرون اطفاء کردند.

  • او گفت:  آتش سوزی مرتع در محدوده شهر کازرون را آتش نشانان ایستگاه شماره ۱ و در دومین عملیات آتش سوزی که در مزارع گندم حاشیه شهر کازرون رخ داد آتش نشانان ایستگاه ۱ و ۲ اقدام به اطفاء حریق کردند.

پشنگان گفت: با آغاز گرمای فصلی، کمبود آب و رطوبت، موجب خشک شدن علف‌های هرز در سطح مراتع و مزارع  شده و در برخی از مواقع سهل‌انگاری و آگاهی نداشتن موجب بروز بسیاری از آتش‌سوزی‌های باغات، جنگل‌ها و مراتع می‌شود.

سرپرست سازمان  آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرستان کازرون گفت:آتش زدن علف‌های هرز و کاه می‌تواند باعث بروز آتش سوزی های وسیع در سطح باغات، مزارع، جنگل‌ها و حتی مراتع شود که خسارات سنگینی را بر جای می‌گذارد.

او  از شهروندان درخواست کرد از انداختن ته سیگار روشن، زغال گداخته و روشن کردن آتش در چنین مکان‌هایی که می‌تواند عامل بروز آتش‌سوزی شود خودداری کنند.

پشنگان گفت:  از باغداران نیز  درخواست می کنیم به منظور جلوگیری از سرایت آتش‌سوزی‌های احتمالی و بروز خسارات مالی، برای علف‌ زنی و ایجاد مانع در مرز بین باغات و اطراف محل خود اقدام کنند.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع