مطالب آموزشی
12 ماه پیش / خواندن دقیقه

آموزش حذف اکانت یوتیوب | دیلیت اکانت youtube

اگر از شبکه های اجتماعی استفاده کرده باشید احتمالا برایتان اتفاق افتاده که در یک اپلیکیشن ثبت نام کرده اما پس از مدتی دیگر از آن استفاد نکنید. از آنجایی که حسابهای شما در این شبکه های اجتماعی حاوی اطلاعات شخصی مانند ایمیل ، شماره تلفن ، تصاویر و ویدیو های شماست، پیشنهاد می شود در صورتی که دیگر از این برنامه ها استفاده نمی کنید برای دیلیت اکانت اقدام نمایید. در برخی اپلیکیشن ها گزینه دیلیت اکانت وجود دارد و شما به راحتی می توانید با انتخاب آن برای حذف حساب کاربری خود اقدام کنید. اما دیلیت اکانت یوتیوب و برخی دیگر از برنامه ها کمی پیچیده تر است.

 


سایت حذف اکانت یوتیوب

برای حذف اکانت یوتیوب باید ابتدا کانال خود را در این سرویس حذف کنید تا ویدیو های شما به طور کامل پاک شوند. سپس برای حذف یوتیوب از اکانت جیمیل اقدام نمایید تا تمامی اطلاعات حسابتان به طور کامل از یوتیوب حذف شود. برای این کار سایت یوتیوب را باز کنید و پس از وارد نمودن اطلاعات وارد حسابتان شوید. سپس بر روی تصویر خود در گوشه سمت راست کلیک کرده و Settings را انتخاب نمایید.

 

آموزش حذف اکانت یوتیوب | دیلیت اکانت youtube


در صفحه نمایش داده شده از طریق ستون سمت چپ Advanced settings را انتخاب کرده و در ادامه روی گزینه delete channel کلیک کنید.

 

آموزش حذف اکانت یوتیوب | دیلیت اکانت youtube


در مرحله بعد گزینه I want to permanently delete my content را انتخاب کنید تا مواردی در زیر آن نمایش داده شود. سپس مانند تصویر هر دو گزینه را فعال کنید و DELETE MY CONTENT را بزنید. در آخر هم با وارد کردن ایمیل و تایید شما کانال حذف می شود.

 

آموزش حذف اکانت یوتیوب | دیلیت اکانت youtube


پس از انجام این مراحل برای حذف کامل اکانت از یوتیوب باید آن را از حساب گوگل نیز حذف کنید. همانطور که در مقاله حذف اکانت جیمیل نیز توضیح دادیم برای این کار ابتدا باید وارد جیمیل خود شده و از طریق آیکون چرخ دنده وارد بخش Settings شوید. سپس از تب Accounts and Import گزینه Other Google Account Settings را انتخاب کنید. در صفحه نمایش داده شده به بخش Data & personalization مراجعه کرده و Delete a service or your account را انتخاب کنید. در ادامه با کلیک بر روی Delete a service و وارد نمودن اطلاعات حساب ، صفحه ای مانند تصویر زیر برایتان نمایش داده می شود. بر روی سطل آشغال روبروی یوتیوب کلیک کنید تا تمامی اطلاعات آن حذف شود.

 

آموزش حذف اکانت یوتیوب | دیلیت اکانت youtube

 

طریقه حذف اکانت یوتیوب در اندروید

برای حذف اکانت یوتیوب در اندروید باید تمامی مراحل ذکر شده را در مرورگر گوشی خود انجام دهید. برای این کار شما می توانید جهت حذف کانال، به لینک زیر مراجعه کرده تا مستقیما به بخش Advanced settings هدایت شوید.

 

www.youtube.com/account_advanced

 

آموزش حذف اکانت یوتیوب | دیلیت اکانت youtube

 

 سپس مانند بخش قبل delete channel را انتخاب کرده و I want to permanently delete my content را بزنید تا پس ار تایید شما کانال یوتیوب حذف شود. فراموش نکنید برای آنکه تمامی اطلاعات حساب شما از یوتیوب حذف شود حتما باید در آخر برای حذف یوتیوب از اکانت گوگل اقدام نمایید.

 

دیلیت اکانت یوتیوب در آیفون

در سیستم عامل iOS هم درست مانند اندروید برای حذف اکانت یوتیوب ، لینک قرار داده شده را باز کنید و از طریق delete channel برای حذف کانال اقدام نمایید تا تمامی ویدیو های شما از این سرویس حذف شود. سپس جهت حذف کامل اکانت از یوتیوب آن را از جیمیل خود نیز پاک کنید.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع