مطالب آموزشی
یک سال پیش / خواندن دقیقه

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

تامنیل یا کاور ویدیو در یوتیوب اولین چیزی است که مخاطب شما قبل از تماشای فیلم شما می‌بیند. در واقع تامنیل ویدیو باید آنقدر جذاب باشد تا مخاطبان بر روی آن کلیک کرده و به تماشای ویدیو شما بپردازند. هرچقدر که به تازگی تولید محتوای یوتیوبی قوی هم داشته باشید اگر تامنیل یا کاور جذابی نداشته باشید تا مخاطبین را جذب کند، دیده نخواهید شد.

در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم تا با ساخت تامنیل حرفه ای بازدید ویدیوهایتان را افزایش دهید.

تامنیل (thumbnail) چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد به کاور ویدیو در یوتیوب که قبل از نمایش دادن فیلم در یوتیوب در ابعاد کوچک نمایش داده می‌شود تامنیل یا تصویر بند انگشتی می‌گویند.

یکی از موارد مهم بازدید ویدیو، تصویر کاور ویدیو یا همان تامنیل آن است. استفاده از کاور جذاب می‌تواند بازدید ویدیوی شما را به میزان چشمگیری افزایش دهد و در پی استفاده از تامنیل مناسب،‌ میزان کلیک بر روی ویدیوهایتان می‌تواند افزایش داشته باشد که یکی از فاکتورهای مهم موفقیت در یوتیوب همین CTR (نرخ کلیک) بالا برای یک ویدیو است.

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

آموزش ساخت تامنیل یوتیوب حرفه‌ای | نگاه مخاطب را بدزدید !

اگر میخواهید تا ویدیو‌هایتان تامنیل جذاب داشته باشد و از طریق تامنیل یوتیوب، بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهید نکاتی را باید رعایت کنید.

هر یوتیوبری بعد از مدتی طراحی کاور ویدیوهای کانال خود را تغییر میدهد و همیشه مشخص شده که این تغییر مفید بوده است.

در ادامه نکاتی برای ساخت تامنیل جذاب آورده‌ایم که استفاده کنید.

استفاده از قالب ویژه برای خودتان

مخاطب شما خیلی زود به سبک کاری شما عادت می‌کند و برای اینکه ویدیوهای شما را دنبال کنند؛ نیاز است تا کاور ویدیوهای شما به آن‌ها کمک کند. برای این موضوع شما از قالب مخصوص به خودتان استفاده کنید تا مخاطب برای دستیابی به ویدیوهای سریالی شما دچار سردرگمی نشود.

توصیه می‌شود برای ساخت قالب، یک جای مناسب و همیشگی برای لوگوی کانال و قسمتی برای نوشتن بخش های مختلف ویدیوهای سریالی قرار دهید. همچنین بهتر است از یک فونت شناخته شده و رنگ جذاب، برای تمام ویدیوها در یک قالب اختصاصی استفاده کنید.

سایز عکس مناسب تامنیل یوتیوب

سایز مناسب برای نامنیل بهتر است در ابعاد 1920 پیکسل در 1080 پیکسل قرار باشد. چرا که یکی از مواردی که در سئوی ویدیوهای یوتیوب مورد بررسی قرار می‌گیرد کیفیت کاور ویدیوها می‌باشد.

در صورتی که حجم عکس ‌هایتان بالا رفت به دلیل آنکه نمی توانید عکسی بالای حجم 2 مگابایت قرار دهید می‌توانید با استفاده از قابلیت save for web در فتوشاپ فرمت عکس خود را روی JPEG قرار دهید. همچنین quality را نیز بر روی 75 قرار دهید البته می‌توانید آن ‌را تغییر دهید اما 75 هم مناسب است.

استفاده از فونت مناسب برای متن کاور ویدیو

برای ساخت تامنیل یوتیوب جذاب نیاز دارید تا از فونت‌های واضح و خوانا استفاده کنید. برای این‌کار باید در درجه اول توجه داشته باشید که تامنیل در صفحه گوشی یا لپتاپ کوچک‌ نمایش داده می‌شود. پس باید تا می‌توانید نوشته های تامنیل را تیتر وار بزنید و سایز آن طوری باشد که راحت‌تر دیده شود.‌
از سایت فونت ایران و یا سایت‌های دیگر فونت دانلود کنید سپس فونت دلخواه خود را بر روی سیستم نصب نمایید و در فتوشاپ آن‌ را به‌کار ببرید.


تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

قرار دادن عکس خود بر روی کاور

حتما شما هم مشاهده کرده‌اید که بسیاری از یوتیوبرها از عکس خودشان در کاورشان استفاده می‌کنند و در آن احساساتشان را نشان می‌دهند و شکل‌های متفاوتی از خودشان را در عکس هایشان به نمایش می‌گذارند؛ دلیل آن این است که کاربران اولین چیزی را که می‌بینند صورت و عکس شماست و از طرف دیگر مخاطبینی که شما را سابسکرایب کرده‌اند چون شما را به چهره می‌شناسد متوجه می‌شوند که شما ویدیو قرار داده‌اید و احتمال کلیک کردن بالاتر است؛ همچنین نشان دادن احساساتی همچون: هیجان، ناراحتی و خنده باعث افزایش کلیک بر روی ویدیو شما می‌شود.

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

تعامل با افراد معروف و استفاده از عکس آنها

قطعاً در اوایل کار کسی شما را نمی‌شناسند پس بهتر است از ژست‌ها و چهره افرادی استفاده کنید که برای مخاطبین آشناتر در تامنیل‌های خود استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود به دنبال راهی برای گنجاندن چهره‌ها و چیز‌های معروف در تامبنیل‌ یوتیوب خود باشید. این کار به همه کانال‌ها پیشنهاد نمی‌شود و فقط اگر فکر می‌کنید که این تکنیک برای مخاطب شما موثر است، انجام دهید.

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

در تامبنیل بالا، تصویر رنه سینانی که یک مربی توسعه شخصی مشهور است، قرار داده شده. افرادی که رنه سینانی را میشناسند به محض دیدن این تامبنیل، کنجکاو می‌شوند و احتمال کلیک روی ویدیوی شما بالاتر می‌رود.

استفاده از دایره و فلش در تامنیل

این تکنیک از قدیمی‌ترین روش‌های یوتیوبرهای دنیاست. با کشیدن دایره و یا قرار دادن فلش در تامبنیل، توجه کاربر خیلی زود جلب می‌شود. رنگ قرمز هم معمولا در این تامنیل‌ها نقش زیادی را ایفا میکند. احتمالا خود شما نیز تا به حال جلب این سبک از تامبنیل‌ها شده‌اید. با یکم خلاقیت و استفاده از این تکنیک می‌توانید یک حال اساسی به چنل خود بدهید.

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

به محض دیدن این تامبنیل، توجهتان به UFO یا بشقاب پرنده جلب شد!

دلیلش هم دایره قرمز رنگ دور بشقاب پرنده است. از فلش هم می‌توانید استفاده کنید.

بررسی تامنیل یوتیوب رقبا و ایده گرفتن

بیایید به تامبنیل‌ یوتیوب به چشم یک جامعه نگاه کنیم. در جامعه (یا اصطلاحاً عرف)، اگر پوشش خاصی مد شود، اکثر مردم جامعه به همان سبک پوشش، لباس تهیه می‌کنند و تنها در رنگ و جنس تفاوت وجود دارد. برای ساخت تامبنیل، شما باید یک اسکن حسابی از رقبا داشته باشید تا بفهمید که عرف و سبک تامبنیل‌های موضوع چنل شما چگونه است. به عبارت دیگر، خلاقیت بیش از حد ممکن است به ضرر شما باشد.

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

دو کانال مسترتیوب و یوتیوبر شو تقریبا در یک حوزه فعالیت میکنند. برای همین خیلی راحت می‌توان وجوه اشتراک تامبنیل این دو کانال را پیدا کرد. اما نکته مهم اینجاست که این دو کانال، هم دیگر را عینا کپی نمی‌کنند و تنها در کلیات با هم مشابه هستند.

جلوگیری از پیچیدگی

پر کردن تامبنیل از متن و عناصر گوناگون باعث می‌شود که کاربر در همان ثانیه اول از دیدن ویدیو صرف نظر کند. طبق تحقیقی کاربران یوتیوب تنها در 3 ثانیه تصمیم می‌گیرند که ویدیو را تماشا کنند یا نه. برای همین از جملات و کلمات کوتاه و محدود استفاده کنید و یا ترجیحا با شکل نتیجه ویدیو را نشان دهید.

تامنیل (thumbnail) چیست؟| آموزش ساخت تامنیل یا کاور ویدیو یوتیوب

در این تامبنیل یک سوال کوتاه شده قرار دارد که همین اول کار موضوع اصلی ویدیو را مشخص می‌کند. تامبنیل باید در کمتر از 3 ثانیه مفهوم و موضوع اصلی ویدیو را بیان کند.

جمع بندی

در پایان باید این نکته را بدانید در صورتی که نمی‌توانید تامنیل اختصاصی برای ویدیوهایتان قرار دهید؛ ابتدا باید کانال خود را وریفای کنید و پس از فعال شدن کانال، از تامنیل اختصاصی برای قرار دادن کاور خود اقدام کنید.

در نهایت باید بدانید که ساخت یک تامنیل حرفه‌ای به خلاقیت شما بستگی دارد. اینکه چگونه عکس جذابی برای آن قرار دهید یا فونت مناسب برای طراحی کاور خود استفاده کنید؛ باعث می‌شود تا کاربران به دیدن ویدیوهای شما ترغیب شوند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع