مطالب آموزشی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

دانلود واتساپ بیزینس

کاربران مجازی با دانلود برنامه واتساپ بیزینس WhatsApp Business می توانند از قابلیت های جدیدتری نسبت به واتساپ معمولی برخوردار شوند. در دنیای امروز رونق گرفتن کسب و کارها و پیشرفت شان بدون استفاده از سایت ها و شبکه های اینترنتی میسر نیست، در همین راستا، شبکه های اجتماعی هم سعی کرده اند قابلیت هایی را مخصوص این کسب و کارها به برنامه خود اضافه کنند. برای مثال، برنامه واتساپ در حال حاضر نسخه بیزینس خود را مخصوص مدیران و کسب و کارهای مختلف ارائه داده است. اما سوال مهم در این باره برای کاربران این است که واتساپ بیزینس چیست و چه کاربردهایی دارد. در واقع این افراد می خواهند بدانند که این نسخه از واتساپ چه تفاوت هایی با نسخه معمولی آن دارد. در این باره باید بگوییم که ساختار کلی این نسخه از واتساپ دچار تغییراتی شده تا بیش تر برای کسب و کارها، مدیران و افراد مشغول در این زمینه ها مناسب باشد.

دانلود واتساپ بیزینس

پاسخ های فوری، پروفایل تجاری، آمار پیام ها و پیام های خودکار از جمله مهم ترین امکاناتی هستند که یک کاربر با دانلود واتساپ بیزینس فارسی با لینک مستقیم به آن ها دسترسی پیدا می کند. هر کدام از این موارد تا حد زیادی می توانند ارتباط با مشتریان و مخاطبان را برای صاحبان کسب و کارها راحت تر کنند. برای مثال، بخش پیام های فوری امکان ذخیره نمودن پیام های کاررد در کسب و کارتان را به شما می دهد تا در هنگام پرسش مخاطب، فوری این پیام را برای آن ارسال کنید. قسمت پروفایل تجاری برنامه واتساپ بیزینس هم امکان قرار دادن اطلاعات لازم در مورد کسب و کار مانند آدرس، زمینه فعالیت، نشانی سایت، ایمیل و غیره را در بخش پروفایل فراهم می کند. آمار پیام ها و پیام های خودکار هم تاثیر زیادی در بهینه کردن پاسخ های شما دارند. با توجه به کاربرد قراوان این برنامه، در ادامه نحوه دانلود و بروزرسانی و آپدیت واتساپ بیزینس و نصب واتساپ بیزینس را برای شما بیان خواهیم کرد.


دانلود واتساپ بیزینس از بازار + نحوه نصب

همان طور که گفتیم، زمانی که شما واتساپ بیزینس برای کامپیوتر یا گوشی را دانلود کرده و نصب می کنید، قابلیت های بیش تری نسبت به واتساپ معمولی در اختیار خواهید داشت. البته معمولا از واتساپ بر روی گوشی های موبایل استفاده شده و نسخه کامپیوتر یا واتساپ وب کم تر مورد استفاده قرار می گیرد. به هر حال، قابلیت های فراوان و جدید نسخه بیزینسی واتساپ برای کسب و کارها، با استقبال زیادی از سوی کاربران همراه بوده است. دسترسی به این نسخه از واتساپ هم بسیار ساده بوده و با استفاده از روش های موجود برای نسخه عادی، امکان دانلود آن وجود دارد. یکی از مناسب ترین روش ها در این زمینه دانلود واتساپ بیزینس از بازار است که نحوه انجام این کار را برای شما توضیح خواهیم داد. استفاده از برنامه بازار برای نسخه تجاری واتساپ بسیار ساده بوده و شما می توانید د زمان کوتاهی این برنامه را دانلود کرده  نصب نمایید.

جهت دانلود نمودن برنامه واتساپ بیزینس جدید از طریق بازار کافی است چند مرحله ساده را طی کنید که در ادامه آن ها را برای شما آورده ایم. این مراحل لازم برای دانلود نسخه تجاری واتساب از بازار به شرح زیر می باشند.

 1. ۱در اولین مرحله باید برنامه بازار را بر روی گوشی خود نصب داشته باشید. معمولا، کاربران ایرانی استفاده زیادی از این برنامه داشته و آن را بر روی گوشی شان دارند. اما اگر برنامه بازار را ندارید، می توانید آن را نصب کنید.
 2. ۲در ادامه بر روی آیکون برنامه بازار در صفحه گوشی خود کلیک نموده و آن را باز کنید. در قسمت بالای صفحه نوار جست و جو را مشاهده خواهید کرد. عنوان «واتساپ بیزینس» را در این نوار جست و جو قرار داده و سرچ کنید.

  دانلود واتساپ بیزینس

 3. ۳سپس برنامه های مرتبط با جست و جوی شما نمایش داده می شوند. بر روی برنامه WhatsApp Business کلیک کرده تا به قسمت دانلود آن بروید.

  دانلود واتساپ بیزینس

 4. ۴در مرحله بعد گزینه «نصب» را مشاهده خواهید کرد. بر روی این گزینه کلیک کنید تا فرآیند بارگیری این برنامه شروع شود.

  دانلود واتساپ بیزینس

 5. ۵بعد از این که دانلود برنامه واتساپ بیزینس با موفقیت به پایان رسید، صفحه ای به شکل زیر را مشاهده خواهید کرد که از شما می پرسد‌: «آیا می خواهید این برنامه را نصب کنید؟». باید بر روی گزینه «نصب» در قسمت پایین و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

  دانلود واتساپ بیزینس

 6. ۶در ادامه فرآیند نصب این برنامه آغاز خواهد شد. منتظر بمانید تا نصب برنامه به طور کامل انجام شود. بعد از این که فرآیند نصب به پایان رسید، می توانید این نسخه تجاری از واتساپ را باز کرده و از کار کردن با آن لذت ببرد.

  دانلود واتساپ بیزینس

همان گونه که مشاهده کردید، با پشت سر گذاشتن مراحل بالا می توانید نسبت به دانلود و نصب برنامه واتساپ بیزینس از طریق بازار اقدام کنید. البته باید دقت داشته باشید که استفاده از این روش مخصوص کاربران اندرویدی است. بنابراین، جهت دانلود واتساپ بیزینس برای ویندوز و گوشی های آیفون باید از روش های دیگر استفاده کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم.


واتساپ بیزینس برای ایفون + نحوه نصب

در بخش قبل روش دانلود برنامه واتساپ بیزینس برای گوشی های اندرویدی از طریق برنامه بازار را توضیح دادیم. بنابراین، اکنون شما به راحتی می توانید این برنامه را از بازار دانلود کرده و بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید. اما می دانیم که همه کاربران از گوشی های اندروید استفاده نمی کنند. بلکه تعداد زیادی از این افراد دارای گوشی های ایفون بوده و برای دانلود نسخه تجاری واتساپ باید از راه های مناسب اقدام نمایند. به همین دلیل، در این بخش قصد داریم نحوه دانلود واتساپ بیزینس برای ایفون را هم توضیح دهیم تا کسانی که از گوشی های اپل استفاده می کنند، برای دانلود و نصب این برنامه با مشکلی مواجه نباشند. با توجه به این که برنامه واتساپ این موضوع را در نظر گرفته، نسخه ایفون واتساپ تجاری را هم ارائه نموده تا کاربران با سیستم عامل های مختلف به راحتی بتواننند از این برنامه استفاده کنند.

جهت دانلود کردن برنامه واتساپ بیزینس برای گوشی های ایفون باید از طریق برنامه های دانلود مخصوص آی او اس اقدام کنید. از جمله شناخته شده ترین این برنامه ها می توان به اپ استور اشاره نمود. در ادامه روش دانلود و نصب این برنامه از طریق اپ استور را برای شما توضیح داده ایم.

 1. ۱ابتدا بر روی آیکون برنامه اپ استور در گوشی موبایل تان کلیک نموده و آن را باز کنید. در ادامه عبارت « WhatsApp Business» را در نوار جست و جوی موجود در قسمت بالای این برنامه قرار داده و سرچ کنید.

  دانلود واتساپ بیزینس

 2. ۲سپس آیکون مربوط به واتساپ بیزینس را در قسمت بالای لیست مشاهده می کنید. بر روی شکل بارگیری کلیک کنید تا دانلود این برنامه از اپ استور آغاز شود.

  دانلود واتساپ بیزینس

 3. ۳بعد از این که این برنامه به طور کامل دانلود شد، آیکون ان در صفحه موبایل تان قرار می گیرد. باید آن را باز کرده و دسترسی های لازم را به آن بدهید. در ادامه با وارد کردن شماره تلفنی که قصد نصب این نسخه واتساپ را بر روی آن دارید، فرآیند نصب را به پایان رسانید.

با انجام این اقدامات ساده می توانید فرآیند دانلود و نصب برنامه واتساپ بیزینس را بر روی گوشی ایفون خود انجام داده و از آن برای امورات بیزینسی خود استفاده کنید.

 

واتساپ بیزینس وب

تا این جای کار روش دانلود برنامه واتساپ بیزینس را هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی های ایفون بیان کرده ایم. اما ممکن است برخی از کاربران تصمیم به استفاده از برنامه واتساپ بیزینس برای ویندوز داشته باشند. توجه داشته باشید که به طور کلی واتساپ نسخه خاصی برای نصب کردن بر روی ویندوز ندارد. اما این امکان را از طریق واتساپ وب فراهم کرده است تا کاربران بتوانند واتساپ نصب شده بر روی گوشی شان را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل نمایند. بنابراین امکان نصب نسخه تجاری واتساپ هم بر روی رایانه نبوده و در صورت تمایل باید از واتساپ بیزینس وب استفاده کنید. به این صورت که نسخه تجاری واتساپ را بر گوشی موبایل تان نصب کرده و در کامپیوتر هم به سایت واتساپ به نشانی web.whatsapp.com بروید. در ادامه باید صفحه کدی که به شما نمایش می دهد را طبق راهنما با واتساپ گوشی تان اسکن کرده تا بتوانید از نسخه تجاری واتساپ در ویندوز هم استفاده کنید.

دانلود واتساپ بیزینس

 

 

بروزرسانی واتساپ بیزینس

اکنون که نحوه دانلود برنامه واتساپ بیزینس و نصب آن را برای سیستم عامل های گوناگون می دانید، ممکن است سوالاتی هم در درابطه با نحوه به روز رسانی و آپدیت واتساپ بیزینس داشته باشید. آپدیت کردن نسخه تجاری واتساپ هم کاملا شبیه به نسخه عادی آن است و به راحتی می توانید نست به انجام این کار اقدام کنید. جهت بروزرسانی برنامه واتساپ بیزینس در هر کدام از سیستم عامل های اندروید و ایفون باید از طریق برنامه مربوطه به خود اقدام نمایید. نحوه انجام این کار هم بسیار شبیه به روش دانلود این برنامه ها برای اندروید و ایفون می باشد. کافی است کاربران اندروید و ایفون به ترتیب به برنامه های بازار(یا گوگل پلی) و اپ استور مراجعه نموده و در نوار جست و جو عبارت «WhatsApp Business» را سرچ کنند. در صورتی که نسخه جدیدی از این برنامه در دسترس باشد، گزینه «بروزرسانی» جلوی آن مشاهده می شود. با کلیک بر روی این گزینه می توانید نسبت به دانلود و نصب نسخه جدید واتساپ بیزینس اقدام کنید.

 

نتیجه گیری:

برنامه واتساپ بیزینس WhatsApp Business یکی از نسخه های جدیدی است که واتساپ به صورت اختصاصی برای کسب و کارها و استفاده مدیران و افراد مشغول در این حوزه ها ارائه کرده است. با توجه به این که این روزها بسیاری از کسب و کارها فعالیت های خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند، دانلود واتساپ بیزینس تا حد زیادی می تواند کمک کننده باشد. این نسخه تجاری واتساپ قابلیت هایی هم چون پاسخ های فوری، پروفایل تجاری، آمارهای پیام و پیام های خودکار را در بر می گیرد که آن ها را توضیح دادیم. کاربران می توانند نسبت به دانلود برنامه واتساپ بیزینس برای گوشی های اندروید و ایفون خود اقدام نمایند. در این جا روش دانلود این برنامه برای هر دو مورد را به صورت کامل توضیح داده ایم. هم چنین، نحوه استفاده از واتساپ بیزینس وب را هم بیان کردیم تا کاربران امکان بهره گیری از این نسخه در سیستم عامل ویندوز را هم داشته باشند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع