مطالب آموزشی
یک سال پیش / خواندن دقیقه

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

راهنمای کامل سایت اینستاگرام


احتمالا با شنیدن اسم اینستاگرام یاد اپلیکیشنش روی موبایل‌هایمان می‌افتید. ولی سایت اینستاگرام، سایتی کاربردی هست و می‌توانید روی آن حساب کنید. این‌جا به شما یاد می‌دهیم که چطور از اینستاگرام وب استفاده کنید. برای ورود به سایت اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید:

ورود به سایت اینستاگرام

آموزش ساخت اکانت در وب سایت اینستاگرام

اگر از قبل اکانت دارید، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید. بعد هم دکمه Log In را بزنید تا وارد اینستاگرامتان شوید.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

هنوز در اینستاگرام ثبت‌نام نکرده‌اید؟

پس گزینه sign up یعنی ثبت نام را بزنید تا وارد مراحل ثبت نام در اینستاگرام شوید.

راهنمای کامل سایت اینستاگرامحالا فرم زیر را پر کنید تا اکانت اینستاگرامتان ساخته شود.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

چطور پست و استوری‌ها را از سایت اینستاگرام ببینیم؟

وقتی وارد اکانتتان شدید، عکس و ویدئوهایی که بقیه پست یا استوری کرده‌اند را می‌توانید ببینید.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

در قسمت بالای صفحه، استوری‌ها را به صورت آیکون دایره‌ای می‌بینید. پست‌ها هم به ردیف روی صفحه نمایش داده شده. شما می‌توانید پست‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید. ولی در سایت اینستاگرام، نمی‌توانید استوری‌ها را ریپلای کنید.

چطور پروفایلم را ادیت کنم؟

برای ادیت پروفایل، روی آیکون عکس پروفایلتان، بالای صفحه سمت راست کلیک کنید. اگر هنوز عکس پروفایلی ندارید، آیکون پروفایل شکل آدمک است که باید روی آن کلیک کنید.

وارد بخش پروفایل شوید و گزینه ادیت پروفایل Edit Profile را انتخاب کنید.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

وقتی روی ویرایش پروفایل کلیک کردید، اطلاعاتی که قصد دارید وارد یا ادیت کنید را در زیر می‌بینید:

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

اطلاعاتی که بالا وارد می‌کنید، بجز ایمیل، در بخش پروفایلتان نشان داده می‌شود. یعنی کاربرهایی که وارد سایتتان می‌شوند، اطلاعات را می‌بینند.

چطور عکس پروفایلم را عوض کنم؟

برای تغییر عکس پروفایل، وارد بخش پروفایل شده و روی عکس پروفایلتان کلیک کنید. گزینه Upload photo برای تغییر عکس پروفایل است.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

چطور بفهمم چه افرادی من را فالو یا لایک کرده‌اند؟

برای این‌که وارد بخش فعالیت‌ها یا Activity شوید، باید روی آیکون قلب، بالای صفحه سمت راست کلیک کنید. این قسمت لیست افرادی که پست‌هایتان را لایک کرده‌اند یا پیجتان را فالو کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

آیا می‌توانم صفحه اکسپلور را در سایت اینستاگرام ببینم؟

بله! اگر دقت کنید بالای صفحه سمت راست، آیکون قطب‌نما را می‌بینید. با کلیک روی این آیکون، وارد صفحه اکسپلور شوید. البته اگر با اکسپلور آشنا نیستید، مقاله اکسپلور چیست و چگونه در اکسپلور دیده شویم را بخوانید.

آیا می‌توانم در سایت اینستاگرام به دایرکت دسترسی داشته باشم؟

بله! در بالای صفحه سمت راست. روی آیکون موشکی کلیک کنید و وارد صفحه دایرکت شوید. برای آشنایی کامل با صفر تا ۱۰۰ دایرکت اینستاگرام مقاله راهنمای کامل دایرکت اینستاگرام را بخوانید.

چطور از اکانتم در سایت خارج شوم؟

برای Log Out شدن از اکانتتان، در قسمت پروفایل، روی آیکون چرخ‌دنده کنار Edit Profile که در زیر می‌بینید کلیک کنید. گزینه Log Out را بزنید.

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

راهنمای کامل سایت اینستاگرام

آیا می‌توانم از طریق سایت اینستاگرام پست بگذارم؟

خیر! شما از سایت اینستاگرام نمی‌توانید پست و استوری منتشر کنید. برای پست گذاشتن باید اپلیکیشن اینستاگرام را روی موبایل نصب کنید. البته اگر هم دوست دارید همه امکانات اینستاگرام را روی کامپیوترتان داشته باشید، مقاله دانلود اینستاگرام برای کامپیوتر را از دست ندهید.

یکی از روش‌های پست گذاشتن با کامپیوتر، نصب افزونه web for Instagram است. با این افزونه می‌توانید پست خود را از کامپیوتر به صورت مستقیم ارسال کنید.

چطور اکانت اینستاگرامم را حذف کنم؟

برای این‌که اکانتتان را حذف کنید، ۲ راه دارید. یا آن را برای همیشه حذف کنید یا به صورت موقتی. اگر اکانتتان را به صورت دائمی حذف کنید، هیچ اثری از آن باقی نمی‌ماند. اگر قصد حذف کردن همیشگی اکانتتان را دارید، مقاله دیلیت اکانت اینستاگرام را بخوانید. ولی اگر دوست دارید به‌صورت موقتی حذف کنید

در نهایت این‌که

در این مقاله درباره سایت اینستاگرام و کار با آن صحبت کردیم. فهمیدیم که تنها راه چک کردن اینستاگرام موبایل نیست. از طریق وب سایت اینستاگرام هم می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. درباره ساختن اکانت، ویرایش پروفایل و… در اینستاگرام وب حرف زدیم. هر سوال و مشکلی که درباره کار با اینستاگرام داشتید را در بخش کامنت،  مطرح کنید

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع