مطالب آموزشی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

نحوه دیلیت اکانت واتساپ

نحوه دیلیت اکانت واتساپ

در حال حاضر، پیام رسان واتساپ یكی از پركاربردترین برنامه های موجود به شمار می رود. امكان برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان (video call) با مخاطبان و همچنین ف ی ل ت ر نبودن واتساپ در ایران، این پیام رسان را به اپلیكیشن و برنامه ای محبوب تبدیل كرده است. از طرفی واتساپ دارای ویژگی رمزگذاری سراسری یا end-to-end encryption می باشد كه امنیت زیادی را برای فرستنده و گیرنده پیام مهیا می كند و موجب می شود تا در حین انتقال پیام كسی قادر به جاسوسی پیام ها و فایل های ارسالی نباشد. این ویژگی واتساپ را تبدیل به پیام رسانی امن كرده كه در بسیاری از كشورها از جمله ایالات متحده آمریكا و آلمان نیز كاربران زیادی جذب استفاده از آن شوند.  اما با همه اینها ممكن است به هر دلیلی قصد حذف اکانت واتساپ یا همان دیلیت اکانت واتساپ خود را داشته باشید. در این مقاله به آموزش روش انجام این كار و نكات مربوط به آن می پردازیم.  


روش دیلیت اکانت واتساپ

حذف اکانت واتساپ به سادگی قابل اجراست و نیاز به تخصص خاصی ندارد. ولی باید بدانید كه حذف كردن اكانت واتساپ، عواقبی در بردارد كه معمولا بسیاری از كاربران از آن بی اطلاع هستند. پس اگر تصمیم گرفته اید كه این كار را انجام دهید، باید کاملا با عواقب آن آشنا باشید. نکاتی که قبل از دیلیت اکانت واتساپ لازم است بدانید:

۱حساب کاربری تان از واتساپ حذف شده و امكان دسترسی مجدد به آن وجود نخواهد داشت. 

۲اسم شما از لیست واتساپ مخاطبان و آشنایان شما شما حذف خواهد شد.

۳تاریخچه یا همان History پیام‌ها و چت ها، ویس ها و  فایل چند رسانه ای اعم از عكس، فیلم ، گیف و سایر فایل ها حذف خواهند شد. 

۴باید بدانید كه با حذف اكانت واتساپ شما، فایل هایی كه قبلا برای مخاطبان خود فرستاده بودید و همینطور پیام ها و چت هایتان، نزد آنها ازبین نخواهند رفت. 

۵از تمام گروه‌های اكانت واتساپ خود حذف خواهید شد. 

۶همه اطلاعات از جمله استوری های شما نیز حذف خواهند شد. 

۷نسخه پشتیبان یا بك آپ واتساپ تان ازگوگل درایو (در اندروید) و از سرویس ابری iCloud  (در ios)  حذف خواهد شد. 

۸پس از دیلیت اكانت، حذف اطلاعات واتساپ شما نهایتا 90 روز به طول می انجامد كپی اطلاعات حساب شما در این 90 روز در دسترس واتساپ قرار دارد. این كپی ها در حافظه های پشتیبان یا همان بك آپ هایی كه واتساپ هر چند وقت یكبار می گرفت ذخیره می شوند. لازم به ذكر است كه واتساپ این كار به منظور توانایی بازیابی اطلاعات در صورت بروز خطاهای نرم افزاری، كلاهبرابرداری ها، برخورد با مسائل غیرقانونی و ... انجام می دهد. البته طی این 90 روز اطلاعات حساب شما برای خودتان قابل دسترسی نخواهد بود. 

۹امكان دارد هیستوری و برخی اطلاعات دیگر به صورت كپی نزد واتساپ باقی بماند كه البته قابل شناسایی نبوده و خطری برای حفظ حریم شخصی شما نخواهد داشت.  

۱۰امكان دارد كه واتساپ، اطلاعات حساب شما را جهت برخی مسائل قانونی مانند جلوگیری از جرایم، عدم انجام تعهدات و ... نزد خود حفظ نماید كه البته این مورد نیز نگران كننده نخواهد بود.  

۱۱آن دسته از اطلاعات شخصی شما كه با سایر برنامه های شركت فیس بوك به اشتراك گذاشته اید یا اصطلاحا Share كرده اید نیز حذف خواهند شد. 

حال اگر با این همه، باز هم قصد دیلیت اكانت واتس اپ را دارید، طبق مراحل ذكر شده حذف اکانت واتساپ در بخش بعد پیش بروید. 

 

دیلیت اکانت واتساپ در اندروید

برای دیلیت اکانت واتساپ در اندروید به روش زیر عکل کنید:

۱به منظور اطمینان بیشتر از روبرو نشدن با مشكل در حین عملیات، ابتدا واتساپ خود را بروزرسانی یا همان Update نمایید. این كار را می توانید از طریق مراجعه به ارایه دهنده های اپلیكیشن اندرویدی همچون Play store، بازار و ... انجام دهید. 

۲اپلیكیشن واتساپ Whatsapp خود را اجرا نمایید. 

۳در صفحه اصلی واتساپ خود، آیكون سه نقطه موجود در بالا و سمت راست را لمس كنید. 

۴گزینه settings یا «تنظیمات» را انتخاب نمایید. 

۵به قسمت account یا «حساب كاربری» وارد شوید. 

۶گزینه delete my account یا «حساب كاربریم را حذف كن» را لمس كنید. 

۷در بخش مربوطه، شماره واتساپ اكانت خود را وارد نمایید. 

۸گزینه delete my account یا «حساب كاربریم را حذف كن» را كه به رنگ قرمز می باشد لمس كنید. 

۹در این مرحله اكانت واتس آپ شما با موفقیت حذف شده است. 

نحوه دیلیت اکانت واتساپ

 


حذف اکانت واتساپ در iOS

برای حذف اکانت واتساپ ( دیلیت اکانت واتساپ ) در آیفون به روش زیر عمل کنید:

۱همانطور كه قبلا نیز اشاره شد برای پیش گیری از بروز مشكل حین عملیات دیلیت اكانت، اپلیكیشن واتساپ خود را بروزنمایی یا همان Update نمایید. 

۲اپلیكیشن واتس اپ Whatsapp خود را اجرا كنید. 

۳پایین صفحه اصلی برنامه و اتساپ، علامت چرخ دنده را لمس نمایید. 

۴وارد settings شده و گزینه Account را لمس كنید. 

۵در صفحه ای كه باز می شود، گزینه delete my account را انتخاب نمایید. 

۶شماره واتساپ حساب كاربری خود را وارد كنید. 

۷گزینه قرمز رنگ delete my account را لمس نمایید. 

۸در این مرحله اكانت واتساپ شما با موفقیت حذف شده است.  

نحوه دیلیت اکانت واتساپ

 


نکات مربوط به حذف اکانت واتساپ

۱با حذف اكانت واتس اپ ، حتی بك آپ ذخیره شده بر روی سرویس ابری iCloud که مخصوص محصولات اپل است و سرویس Google Drive که برای اندروید به كار برده می‌شود نیز حذف خواهد شد و دیگر راهی برای بازیابی پیام‌ها و فایل های پیشین وجود نخواهد داشت. 

۲در زمان وارد كردن شماره، دقت داشته باشید كه کد کشور ایران 0098 است و آن را با 98+ نیز نشان می دهند. بنابراین وقتی در لیست کشورهای ارائه شده، کشور ایران را انتخاب می نمایید، کد اولیه آن از 1+ که برای ایالات متحده است به حالت 98+ تغییر می كند. در این حالت نیازی به وارد کردن عدد صفر اول شماره همراه نیست. مثلا اگر شماره همراه شما با 0919 آغاز می‌شود در فیلد مربوطه پس از انتخاب کشور ایران باید شماره خود را با 919 و بدون وارد كردن صفر ابتدای آن آغاز کنید.

۳برای حذف اکانت واتساپ خود حتما باید به اکانت مرتبط به شماره خود دسترسی داشته باشید و اگر به هر دلیلی مانند مفقود شدن تلفن همراه و ... به حساب كاربری واتساپ شماره خود دسترسی نداشته باشید، متاسفانه قادر به دیلیت اکانت واتساپ آن شماره نخواهید بود. 

۴لازم به ذكر است كه علاوه بر قابلیت حذف اكانت واتس‌ آپ ، امکان غیر فعال كردن اكانت نیز به صورت موقت در اختیار کاربران قرار دارد. به این منظور كافی است از طریق ایمیل support@whatsapp.com درخواست غیرفعال سازی حساب خود را مطرح كرده و به تیم پشتیبانی واتساپ ارسال نمایید. 

 

نتیجه گیری:

اپلیكیشن واتساپ كه برنامه كامپیوتری آن نیز موجود است، امكانات قابل قبول و خوبی ارائه می دهد كه مخصوصا برای استفاده در كشورمان ایران بسیار كارامد و رایج می باشد. در این مقاله ما برای افرادی كه به هر دلیلی تصمیم به دیلیت اکانت واتساپ خود دارند، روش حذف اكانت ، پیامد های دیلیت كردن واتس اپ و نكات مربوط را آموزش دادیم.  


سوالات متداول

1- برای دیلیت اکانت واتساپ در گوشی های اندروید باید وارد کدام قسمت از برنامه شویم؟

شما باید وارد قسمت settings و سپس بخش accounts شده و گزینه دیلیت اکانت را انتخاب نمایید.

2- در گوشی آیفون چگونه می توانیم اکانت واتساپ خود را حذف کنیم؟

در اپلیکیشن واتساپ و در قسمت تنظیمات اکانت  ، می توانید گزینه حذف اکانت را انتخاب نمایید.

3- بعد از حذف اکانت واتساپ ، اطلاعات حساب ما چه خواهد شد ؟

توجه کنید که همه اطلاعات و چت های شما حذف خواهد شد و هیچ راهی برای بازگرداندن آنها وجود نخواهد داشت.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع