مطالب آموزشی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

نصب واتساپ روی کامپیوتر

دانلود و نصب واتساپ روی کامپیوتر یکی از جذاب ترین قابلیت های این اپلیکیشنِ پیام رسان است که می خواهیم در این مقاله درباره ی آن صحبت کنیم. پس در صورتی که پیرامون این موضوع سوالی دارید و به طور دقیق نمی دانید چگونه می توان در کامپیوتر واتساپ را دانلود، نصب و استفاده کرد، تا انتها همراه ما باشید. پیش از هر چیزی بد نیست بگوییم دانلود و نصب واتساپ بر خلاف تفکر بعضی از افراد، فرایند کاملاً آسان و سریعی است؛ به نحوی که اگر شما هم چنین عقیده ای دارید با خواندن متن زیر به کل تغییر عقیده داده و می فهمید که این فرایند پیچیدگی های نا مفهومی ندارد و هر کسی از پس دانلود و نصب واتساپ در کامپیوتر و لپ تاپ بر می آید. نحوه دانلود، روش های نصب و نهایتاً نصب واتساپ در کامپیوتر بدون نیاز به گوشی ، سه تیتری هستند که سعی کرده ایم با عنوان کردن آن ها و ارائه ی توضیحاتی ساده و شیوا، کمکی برای متقاضیان باشیم و شما را در این راستا به نحو احسن هدایت کنیم.


نحوه راه اندازی واتساپ برای کامپیوتر

این که بسیاری از فعالیت های روزمره ی ما در گروِ اینترنت است و در حال حاضر شبکه های اینترنتی جزئی از نیاز های مهم بشر به شمار می رود، حقیقتی می باشد که کتمان آن امکان پذیر نیست. زیرا هر چقدر هم یک فرد علاقه ای به اینترنت و بهره مندی از مزیت های آن نداشته باشد، با توجه به شرایط جامعه ی امروزی و تاثیرات شبکه های اینترنتی در آن، مجبور می شود برای حل انواع و اقسام کار ها و پیشبرد فعالیت های خود سراغ این تکنولوژی گسترده و همه گیر برود. پیام رسان های مجازی از جمله دستاورد های مهم پیدایش اینترنت هستند که جایگاه ویژه ای در جامعه به خود اختصاص داده اند. در میان انواع و اقسام پیام رسان های مجازی، واتساپ را به جرأت می توان یکی از  پر مخاطب ترین و کاربر پسند ترین اپلیکیشن ارتباطی معرفی کرد، چرا که آمار بالای اعضایش خود دلیل واضحی مبنی بر این مسئله است. استفاده ی آسان، سادگی، سرعت بالا، قابلیت های متنوع و چندین و چند مورد دیگر از این قبیل، مزیت هایی هستند که عامل اصلی جذابیت و پر کاربر بودن واتساپ می باشد. این اپلیکیشن با این که جزء پیام رسان های نسبتاً قدیمی و اولیه است اما در حال حاضر حتی با وجود چندین نمونه ی مشابه و جدید نه تنها از رده خارج نشده بلکه روز به روز رایج تر و پر کاربر تر از قبل می شود.

نصب واتساپ روی کامپیوتر

 با توجه به کاربرد واتساپ در زندگی، بسیاری از افراد برای دسترسی بیشتر خواستار نصب واتساپ روی کامپیوتر هستند. با این که واتساپ اپلیکیشنی وابسته به گوشی می باشد و مثل برخی از اپلیکیشن های دیگر کاملاً مستقل نیست، باید بگوییم به واسطه ی پیشرفت روز افزون تکنولوژی، هر کاربری می تواند از طریق کامپیوتر و به طور کلی سیستم عامل های ویندوز، واتساپ را مورد استفاده قرار دهد. برای نصب واتساپ در کامپیوتر اولین قدم دانلود آن است. نحوه دانلود واتساپ برای کامپیوتر فرایند بسیار ساده ای است که مستلزم چند اقدام راحت می باشد. برای این کار می توانید از مرورگر گوگل استفاده کرده و واتساپی که مطابق با نوع ویندوز است را دانلود کنید، البته گفتنی است وب سایت واتساپ خود قادر به تشخیص نوع ویندوز دستگاه می باشد و مناسب ترین ورژن را ارائه می دهد.


نصب واتساپ روی کامپیوتر

مراحل بهره مندی از واتساپ در کامپیوتر فقط محدود به دانلود آن نمی شود. دانلود کردن در واقع اولین گام از مراحل این فرایند است که اگر آن را با موفقیت پشت سر گذاشتید، لازم است با روش های نصب اش آشنا شوید. نصب واتساپ روی کامپیوتر از طرق مختلفی انجام می گیرد. رایج ترین روشی که می توان با آن اکانت خود را در واتساپ به کامپیوتر انتقال داد، نصب واتساپ از طریق گوشی است. مراحل این روش زمانی قابل اجراست که آیکون واتساپ را در صفحه ی دسکتاپ خود مشاهده نمایید. با دو کلیک بر روی آن، مراحل این روش آغاز می شود. لازم به ذکر است مرحله های نصب واتساپ روی کامپیوتر با گوشی را در ادامه به طور ساده و به تفکیک آورده ایم :

۱پس از این که فرایند اولیه ی نصب را پشت سر گذاشتید و برنامه اجرا شد، وارد صفحه ی اول خواهید شد. با ورود به صفحه ی اول تصویری از یک کد QR باز می شود. در واقع پس از مراحل اولیه ی دانلود و نصب واتساپ روی کامپیوتر باید کد QR ارائه شده را از طریق واتساپِ درون گوشی خود اسکن کنید.

نصب واتساپ روی کامپیوتر

۲برای اسکن کردن کد QR لازم است وارد واتساپ خود در گوشی شوید. حالا باید روی سه نقطه ای که در قسمت بالا و سمت راست برنامه وجود دارد کلیک کرده و وارد گزینه ی Setting شوید.

۳در بخش Setting موارد مختلفی وجود دارد که شما باید مورد WhatsApp Web را انتخاب کنید.‌

۴با انتخاب گزینه ی مذکور دوربین گوشی اجرا شده و کادری برای اسکن کد QR باز خواهد شد. در اینجا فقط کافی است گوشی را طوری که کد درون کادر باشد بگیرید تا برنامه به طور کامل اجرا شود. حالا شما می توانید تمام اطلاعات واتساپ گوشی را در صفحه ی مانیتور تماشا کرده و به راحتی از آن استفاده کنید.

بد نیست بدانید اگر خواستار قطع دسترسی خود از کامپیوتر هستید، باید وارد اپلیکیشن موبایل شوید و در قسمت WhatsApp Web از میان دستگاه های متصل، نام دستگاه مورد نظر را انتخاب و با کلیک روی Log out دسترسی را متوقف نمایید. گفتنی است در این قسمت با انتخاب عبارتی که در پایین اسامی دستگاه های متصل شده قرار دارد، می توانید تمام اتصال های جانبی اکانت خود را قطع کنید.

 

نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی

در تیتر قبلی با یکی از متداول ترین روش های نصب واتساپ روی کامپیوتر آشنا شدیم که وابسته به وجود گوشی است. از آن جا که برای اجرای این روش وجود گوشی الزامیست، نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون گوشی یکی از دغدغه های کاربران است. اگر با اساس کار واتساپ آشنا باشید، می دانید که این اپلیکیشن عمدتاً وابسته به موبایل کار می کند و قادر به نصب و اجرای مستقل نیست. از این رو شاید با خود بگویید نصب واتساپ بدون نیاز به گوشی امکان پذیر نمی باشد. با توجه به پیشرفت مداوم تکنولوژی و گسترش روز افزون اطلاعات، هیچ چیزی در حوزه ی فناوری اینترنت غیر ممکن محسوب نمی شود، به طوری که با گذشت زمان به وضوح شاهد پیشرفته تر شدن هر چیزی در این عرصه هستیم. دانلود و نصب واتساپ روی کامپیوتر نیز از این قائده مستثناء نیست و تنها روش عمل به آن وابسته به گوشی نمی باشد. با توجه به پیشرفت های اخیر در این حوزه برای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی ، تنها اقدامی که لازم است انجام دهید، دانلود یک برنامه ی شبیه ساز اندروید است. یعنی علاوه بر دانلود واتساپ بایستی برنامه ی دیگری که وظیفه ی آن شبیه سازی محیط اندروید در ویندوز است را دانلود و نصب کنید. البته توجه داشته باشید در این روش دیگر لازم نیست واتساپ مخصوص به کامپیوتر را دانلود کنید، زیرا با وجود برنامه ی شبیه ساز اندورید امکان نصب نسخه ی موبایل فراهم  می شود، نسخه ای که نصب و اجرای آن هیچ فرقی با فرایند نصب اش در گوشی ندارد.

 

نتیجه گیری:

در مقاله امروز در خصوص پیام رسان واتساپ صحبت کردیم و با نحوه دانلود و نصب واتساپ روی کامپیوتر آشنا شدیم. همانطور که دیدید نصب داتساپ در کامپیوتر وابسته به گوشی است و تنها راه برای نصب واتساپ در کامپیوتر بدون گوشی استفاده از اپلیکیشن های شبیه ساز اندروید و آیفون در کامپیوتر می باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. 


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع