مطالب آموزشی
3 هفته پیش / خواندن دقیقه

همه چیز درباره هایلایت استوریهای اینستاگرام که نمیدانید

همان‌طور که می‌دانید استوری‌های شما در اینستاگرام در حالت عادی فقط برای ۲۴ ساعت نمایش داده می‌شوند. اما راهی هم وجود دارد که از طریق آن می‌توانید محدودیت زمانی استوری‌ها را بردارید و آن‌ها را برای همیشه در صفحه خود نگه‌ دارید؛  به این ترتیب دنبال‌کنندگان شما همیشه به آن‌ها دسترسی خواهند داشت. در این مقاله به روش انجام این کار پرداخته‌ایم.

درباره هایلایت استوری‌های اینستاگرامهمه چیز درباره هایلایت استوریهای اینستاگرام که نمیدانید

با هایلایت‌کردن استوری‌هایتان می‌توانید آن‌ها را ثبت و بر اساس موضوع دسته‌بندی کنید و برای همیشه در حساب‌تان نگه دارید. در این صورت، استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت هم در دسترس خواهند بود. اگر صفحه شما شخصی نیست و فعالیت خاصی انجام می‌دهید، دسترسی دنبال‌کنندگان به محتوای شما بسیار ساده خواهد بود.

در گام نخست باید در بخش تنظیمات، قابلیت بایگانی‌کردن استوری‌ها را فعال کنید. این مسیر را دنبال کنید:
Settings > Privacy > Story Controls

در نهایت گزینه Save to Archive را فعال کنید.


با فعال‌کردن این قابلیت، یک بایگانی از استوری‌های خود ایجاد می‌کنید و هر استوری پس از ۲۴ ساعت به آن‌جا منتقل می‌شود. در نتیجه می‌توانید با مراجعه به این آرشیو به همه استوری‌های‌تان به صورت یکجا دسترسی داشته باشید و همچنین آن‌ها را هایلایت کنید.

برای هایلایت‌کردن استوری‌ها هم کافی است پس از آپلود آن‌ها، روی آیکون Highlight در قسمت پایین بزنید. سپس از شما سوال می‌شود که می‌خواهید این استوری را در یکی از هایلایت‌های قبلی قرار دهید یا هایلایت جدید ایجاد کنید؟در این صورت یا در لیست نمایش‌داده‌شده، هایلایت مورد نظر را انتخاب کنید یا این‌که New را بزنید و اسم هایلایت جدید را وارد کنید و دست آخر روی Add و سپس Done بزنید.

برای هایلایت‌کردن استوری‌هایی که بایگانی شده‌اند هم از پروفایل خود وارد بخش آرشیو شوید، در بالا سمت راست روی سه‌نقطه و سپس گزینه Create Highlight بزنید. اکنون استوری‌هایی که می‌خواهید هایلایت کنید را انتخاب کرده و Next را بزنید. بعد نام مورد نظر را وارد کنید و در نهایت روی Add و سپس Done بزنید.

برای اضافه‌کردن استوری‌‌ها به هایلایت‌ها هم کافی است هایلایت مورد نظر را باز کنید، روی More در گوشه پایین سمت راست بزنید، Edit Highlight را انتخاب کنید و وارد تب آرشیو بشوید. سپس استوری را انتخاب کنید و روی Done بزنید.


حذف هایلایت اینستاگرام

گاهی اوقات کاربران از به اشتراک‌گذاری برخی تصاویر در قسمت هایلایت‌ها پشیمان یا با انبوهی از هایلایت‌های نامنظم و درهم مواجه می‌شوند. در چنین شرایطی می‌توان به راحتی تنها با طی کردن مراحل زیر اقدام به حذف هایلایت در اینستاگرام کرد.

۱. انگشت خود را روی هایلایتی که قصد حذف آن را دارید، نگه دارید.
۲. از منوی باز شده گزینه Delete Highlight را انتخاب نمایید.

همانطور که مشاهده کردید، تنها در طی دو گام می‌توان یک هایلایت و تمامی استوری‌های داخل آن را حذف کرد. البته استوری‌های موجود در هایلایت حذف شده هنوز از طریق قسمت Archive قابل دسترس خواهند بود. اگر می‌خواهید تنها یک استوری خاص را از میان تصاویر یا ویدیوهای موجود در هایلایت حذف کنید، قدم‌های زیر را طی نمایید.

۱. ابتدا هایلایت حاوی استوری مورد نظر را باز کرده و سپس به استوری برسید.
۲. روی گزینه More در گوشه پایینی سمت چپ صفحه بزنید.
۳. از منوی باز شده گزینه Remove from Highlight را انتخاب نمایید.
۴. روی کلید Remove بزنید تا فرایند حذف، تایید شود.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع