مطالب آموزشی
6 ماه پیش / خواندن دقیقه

شبا بانک تجارت | آموزش دریافت شماره “شبا بانک تجارت”اگر شما از مشتریان بانک تجارت هستید و تصمیم به دریافت شبا بانک تجارت دارید، در این آموزش  از لرنینگ با نحوه دریافت شماره “شبا بانک تجارت” آشنا خواهید شد.

 شبا بانک تجارت | آموزش دریافت شماره “شبا بانک تجارت”


آموزش دریافت شماره شبا بانک تجارت

هر حساب بانکی با تمام اطلاعاتی که در داده های بانکی ذخیره می شوند، در کنار شماره کارت و شماره حساب اختصاصی آن حساب، شماره دیگری به نام شماره شبا وجود دارد که همانند شماره کارت و حساب، تنها مختص حساب شما است و بیشتر برای انتقال وجه بصورت پایا و ساتنا کاربرد دارد. شماره شبا همان گونه که گفته شد، برای هر شخص یک شماره اختصاصی در قالب 26 کارکتر می باشد که اگر شما در هر بانکی حساب ایجاد کرده باشید، می توانید اقدام به دریافت شماره شبا حساب خود نمائید.

شبا بانک تجارت

اما برای دریافت شماره شبا بانک تجارت و یا سایر بانک ها، به چه چیزی نیاز است؟ برای دریافت شماره شبا تنها چیزی که شما نیاز دارید، شماره حساب می باشد و برخلاف گفته ها و شنیده های شما چیزی به نام شماره کارت برای دریافت شماره شبا وجود ندارد و تنها باید شماره حساب خود را داشته باشید. توجه کنید که برای دریافت شماره شبا بانکی، هیچ نیازی به اطلاعات خصوصی و شخصی شما اعم از نام و نام خانوادگی، رمز دوم، شماره کارت، CVV2 و... نیست و فقط باید شماره حساب را وارد کنید.

از این رو اگر شما از مشتریان بانک تجارت هستید و تصمیم به دریافت شماره شبا بانک تجارت را دارید، در ادامه این گزارش از آموزش سایت لرنینگ  بصورت قدم به قدم شما را با آن آشنا خواهیم ساخت و شما نیز باید بصورت قدم به قدم پیش بروید. همراه ما باشید.

در قدم اول شما باید وارد مرجع اصلی دریافت شماره شبا بانک تجارت، یعنی صفحه اختصاصی بانک تجارت شوید که برای ورود بر روی لینک ذیل کلیک کنید؛

قدم دوم؛ اینک شما باید از سمت راست گزینه «تبدیل شماره حساب به شماره شبا» را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید و سپس شماره حساب خود را وارد کنید.

 شبا بانک تجارت | آموزش دریافت شماره “شبا بانک تجارت”

قدم سوم؛ بعد از وارد کردن شماره حساب، باید کد امنیتی را وارد نمائید و سپس بر روی فلش که در تصویر ذیل مشخص شده است کلیک کنید. اینک شماره شبا بانک تجارت برای شماره حساب شما نمایش داده خواهد شد. همچنین برای کپی کردن شماره شبا، بر روی گزینه «کپی» کلیک کنید تا کلیپبورد شما ذخیره شود.

 شبا بانک تجارت | آموزش دریافت شماره “شبا بانک تجارت”
روش های ساده برای گرفتن “شماره حساب”


یکی از شماره های بانکی که ممکن است در طول زمان به آن نیاز پیدا کنید، شماره حساب است که در این آموزش از لرنینگ با نحوه گرفتن “شماره حساب” آشنا خواهید شد.

آموزش گرفتن شماره حساب بانکی

 شماره حساب یکی از اصلی ترین شماره های بانکی است که برای دریافت شماره شبا و یا حتی نقل و انتقالات مالی بسیار کارامد و مهم هستند و از این رو هر یک از ما شماره حساب اختصاصی خود را به ازای هر حساب بانکی خواهیم داشت که در زمان افتتاح حساب در هر بانکی، شماره حساب و شماره کارت ما پرینت شده به ما تحویل داده می شوند که می توانید خیلی ساده آنها را در یک قسمتی برای همیشه ثبت نمود تا در صورت نیاز به آن مراجعه کنیم و دیگر نیازی به طی کردن مراحل زیر نباشد.

شماره حساب

با این وجود برای گرفتن شماره حساب چند روش اصولی وجود دارد که اگر شما چند دقیقه ای را برای گرفتن شماره حساب بانکی وقت بزارید، خیلی ساده می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. اما لازم به ذکر است که سودجویان و فرصت طلبان گاها ممکن است درگاه هایی را طراحی کنند و از شما اطلاعات کارت بانکی و حتی رمز دوم را دریافت کنند تا شماره حساب را به شما بدهند. این نوع درگاه ها کاملا جعلی هستند. از این رو اگر شما تصمیم به دریافت شماره حساب بانکی خود دارید، در ادامه این آموزش از لرنینگ با روش های گرفتن شماره حساب آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- گرفتن شماره حساب از طریق خودپرداز

اولین و ساده ترین روش برای دریافت شماره حساب، مراجعه حضوری به به دستگاه های خودپرداز است که شما در طی این روش باید از یکی از خدمات دستگاه خودپرداز اعم از دریافت وجه، انتقال وجه و... استفاده کنید و سپس از شما پرسیده خواهد شد که به ازای خدمات، برگه رسید پرینت شود؟ اینک باید گزینه بله را انتخاب کنید و کمی صبر نمائید تا برگه رسید پرینت شود. هم اکنون بر روی این برگه می توانید شماره حساب خود را مشاهده کنید.

2- گرفتن شماره حساب از طریق همراه بانک

 شبا بانک تجارت | آموزش دریافت شماره “شبا بانک تجارت”

اگر شما از همراه بانک مخصوص حساب خود استفاده می کنید، می توانید خیلی ساده و آسان شماره حساب را از طریق این برنامه بدست بیاورید. لازم به ذکر است که اکثر همراه بانک هایی که این روزها از آنها استفاده می کنیم، در قسمت بالا و یا حتی در بخش اطلاعات حساب، شماره حساب شما را نشان می دهند. از این رو اگر تاکنون موفق به گرفتن شماره حساب حساب نشده اید و از قبل برنامه همراه بانک را ثبت نام نموده اید، می توانید از این طریق اقدام به دریافت شماره حساب خود کنید. اما اگر تصمیم به دانلود و نصب همراه بانک مختص خود را دارید، بر روی لینک ذیل کلیک کنید؛

3- گرفتن شماره حساب از طریق تلفن بانک

 شبا بانک تجارت | آموزش دریافت شماره “شبا بانک تجارت”

یکی دیگر از روش های دریافت شماره حساب، استفاده از تلفن بانک مشخص شما است که این روش غیرحضوری می باشد و شما با اعلام شماره کارت، شماره حساب را دریافت خواهید کرد. اما این در حالی است که برای استفاده از برخی تلفن بانک ها باید ابتدا بصورت حضوری در شعب اقدام به فعالسازی حساب و دریافت رمز کاربری خود نمائید تا قادر به استفاده از این خدمات بانکی شوید. برای دریافت تلفن بانک مدنظر خود، با جستجویی در بستر وب می توانید اقدام کنید.

4- گرفتن شماره حساب از شماره شبا

آخرین شیوه ای که تصمیم به معرفی آن داریم، استفاده از شماره شبا برای دریافت شماره حساب است و این زمانی پیش می آید که شما از قبل شماره شبا خود را ثبت و ذخیره کرده اید، اما شماره حساب خود را ثبت نکرده اید. از این رو شما می توانید از طریق وارد کردن شماره شبا بانکی، اقدام به دریافت شماره حساب بانکی خود نمائید که با کلیک بر روی لینک زیر می توانید وارد آدرس بانکی دریافت شماره شبا شوید؛


مطالب مشابه :

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع