جامعه
بررسی مسائل و مشکلات موجود در جامعه
5 ماه پیش / خواندن دقیقه

آقای گلریزان | آزادی ۵۰ محکوم به اعدام از چوبهدار و ۳۲۰ زندانی بدهکار

«میله‌های سرد را به آغوش گرم تبدیل کردید؛ با همراهی شما عزیزان، ... زندانی آزاد شد و به آغوش خانواده بازمی‌گردد؛ با یاری شما هزینه تأمین شد.»

آقای گلریزان | آزادی ۵۰ محکوم به اعدام از چوبهدار و ۳۲۰ زندانی بدهکار

همشهری آنلاین - پریسا نوری: اگر جزو دنبالکنندگان صفحه مجازی «محسن چاوشی» باشید با این سبک پیامهای او آشنایی دارید.

این خواننده مطرح موسیقی پاپ حدود ۱۰ سال است بدون جار و جنجال از شهرت، محبوبیت و هواداران میلیونیاش برای انجام کارهای خیر بهرهمیبرد. او در فضای مجازی هفتهای چند کمپین برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومان به اعدام، کمک به نیازمندان و... به راه میاندازد و از هواداران و افرادی که صفحهاش را دنبال میکنند میخواهد با مشارکت در کار خیر، دل یک یا چند خانواده را شاد کنند. الحق که هوادارانش هم تا امروز کم نگذاشتند و برای آزادی بیش از ۳۲۰ زندانی بدهکار و نجات ۵۰ محکوم به اعدام و تأمین هزینه ۱۱۰ بیمار نیازمند خواننده محبوبشان را یاری کردند.

تلاش بیوقفه چاوشی برای انجام فعالیتهای خیرخواهانه در فضای مجازی و استقبال هواداران از کمپینها و جمعآوری ارقام میلیاردی گلریزانهایش این هنرمند مردمی را سر زبانها انداخته است.


مرداد سال ۱۳۹۹ بود که چاوشی در شب تولدش از طرفدارانشطلب کادوی تولد متفاوت کرد. او از هوادارانش خواست تا بهعنوان کادوی تولدش برای آزادی خانم جوانی که از ۱۸ سالگی در زندان بوده و ۱۶ سال پشت میلهها مانده، آستین همت بالا بزنند. این درخواست چاوشی با استقبال، روبهرو و در کمتراز ۵ ساعت مبلغ ۱۶۵ میلیون تومان جمع شد تا این خواننده محبوب در تولد ۴۱ سالگی خود، چهلوچهارمین محکوم به اعدام را به زندگی بازگرداند.

در کمپینی دیگر، چاوشی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام از مردم خواست کمک کنند پدری که به دلیل مشکلات اقتصادی و پاس نشدن چکهایش مدتها در زندان بود و نتوانسته بود نوزاد ۸ ماههاش را در آغوش بکشد ازبند زندان رها کنند. هواداران این خواننده دست به جیب شدند و در عرض چند ساعت پول لازم برای آزادی این پدر بدهکار را فراهم کردند.


چندی پیش در آخرین خبرها به نقل از مدیرکل زندانهای استان البرز آمده بود این هنرمند خیّر زمینه آزادی ۱۰ زندانی بدهکار مالی را فراهم کرده است.


اطلاعات فوری

نام: محسن چاوشی

تولد: ۱۳۵۸

 خواننده پاپ، ترانهنویس، تهیهکننده موسیقی، دریافت جوایز متعدد در جشنوارههای موسیقی داخلی و بینالمللی و فعال اجتماعی

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع