جامعه
بررسی مسائل و مشکلات موجود در جامعه
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

اعتیاد اینترنتی کودکان را جدی بگیرید/ لزوم دقت برای انتشار محتوا در فضای مجازی

اعتیاد اینترنتی کودکان را جدی بگیرید/ لزوم دقت برای انتشار محتوا در فضای مجازی


رییس پلیس فتا پایتخت گفت:کودکان بیشتر اوقات خود را در خانه می‌گذرانند. آموزش مجازی باعث افزایش زمان استفاده از اینترنت شده است.

سرهنگ گودرزی رییس پلیس فتا پایتخت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: اعتیاد اینترنتی فرزندان را جدی بگیرید؛ کودکان بیشتر اوقات خود را در خانه می‌گذرانند. آموزش مجازی و محروم‌شدن آن‌ها از برخی فعالیت‌های خارج از منزل باعث افزایش زمان استفاده از اینترنت و حضور در فضای مجازی شده است.

وی افزود: برای پیشگیری از اعتیاد کودکان به فضای مجازی والدین با نظارت و کنترل، آموزش روش استفاده درست از اینترنت، محدودیت در مدت زمان استفاده و کاهش دسترسی به اینترنت می‌توانند از اعتیاد اینترنتی فرزندان جلوگیری کنند.

رییس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: انتشار فیلم، صوت و تصویر با افشای اسرار دیگران در فضای مجازی، آن هم در صورتی که آن‌ها رضایت نداشته باشند، مصداق ایجاد مزاحمت و جرم محسوب می‌شود؛ مجازات هتک حیثیت از افراد، حبس یا جریمه نقدی است، پس در انتشار هر محتوایی در فضای مجازی دقت کنید.

سرهنگ گودرزی گفت: هنگام بازی گاهی برای جمع آوری امتیاز بیشتر، خرید سکه و الماس داخل بازی ممکن است زمینه کلاهبرداری از حساب‌های مالی تان را فراهم کنند. پس در خرید و فروش اکانت‌های بازی و امتیازات داخل بازی دقت کنید.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع