جامعه
بررسی مسائل و مشکلات موجود در جامعه
یک ماه پیش / خواندن دقیقه

برای نخستین بار؛ فرزندان مادران زندانی صاحب شناسنامه شدند

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: برای نخستین بار در کشور، مددکاران زندان توانستند برای کودکانی که همراه مادران زندانی نگهداری می‌شوند، شناسنامه تهیه کنند. 

برای نخستین بار؛ فرزندان مادران زندانی صاحب شناسنامه شدند

 به نقل از ایرنا، علی رستمی در بازدید از ندامتگاه زنان استان تهران اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مسئولان ندامتگاه زنان حضور کودکان زیر ۲ سال است که همراه مادر نگهداری می‌شوند. 

وی ادامه داد: تلاش بر این است این کودکان در بند جداگانه با امکانات مناسب، بهره ‌مندی از مهد کودک و فضای باز کنار مادران نگهداری شوند و از آسیب‌های زندان به دور باشند. 

رستمی افزود: حتی غذای مادران و کودکان بسته به نیازشان متفاوت از برنامه غذایی دیگران است و شیر، میوه و سبزیجات نیز در این برنامه وجود دارد. 


مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: کودکان زیر دو سال می‌توانند به ولی قانونی سپرده شوند ولی به استفاده از شیر مادر این حق به زندانی داده شده تا فرزندش کنارش باشد اما تا پنج سالگی هم در صورت درخواست خودش می‌تواند از فرزندش نگهداری کند. 

وی اضافه کرد: برای این مهمانان کوچک ناخوانده زندان تا حد امکان تلاش می شود تا حقوقشان حفظ شود، یکی از این اقدامات تهیه شناسنامه برای کودکانی است که هنوز برگه هویتی نداشتند. 


مدیر کل زندان های استان تهران بیان کرد: روند اداری این امر پیچیده و نیاز به پیگیری های فراوان داشت و گاه پدر حاضر به همکاری نبود که خوشبختانه با تعامل سازمان ثبت احوال محقق شد و این عزیزان صاحب شناسنامه شدند. 


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع