اخبار ورزشی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگی

بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگی

تصاویر احسان پهلوان فوتبالیست
احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی است که در تیم های گسترش فولاد، ذوب آهن، سپاهان و تراکتور نیز بازی کرده است. همینطور او برای ایران در سه رده سنی جوانان، امید و بزرگسالان (یک مسابقه)، به میدان رفته است.

چکیده ای از بیوگرافی احسان پهلوان

نام کامل: احسان پهلوان

زادگاه: ۳ مرداد ۱۳۷۲

زاده: بجنورد، خراسان شمالی

پست: وینگر چپ

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۲ متر


بیوگرافی احسان پهلوان

احسان پهلوان در ۳ مرداد ماه ۱۳۷۲ در بجنورد خراسان شمالی متولد شد. او که ۱٫۷۲ متر  قد دارد، در پست وینگر چپ توپ میزند. احسان پهلوان از ترک های شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی است و پدر و مادرش هم ترکی صحبت می کنند، ولی خودش زیاد به زبان ترکی تسلط ندارد و صحبت کردنش به زبان ترکی لهجه خاصی دارد.


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیعکس احسان پهلوان و همسرش


احسان پهلوان در مورد زبانش گفته که روستای ما «غلامان» نام دارد و مرز بین دو کشور ایران و ترکمنستان است ولی نمی دانم که زبان مان به نزدیکی روستایمان با کشور ترکمنستان ارتباطی دارد یا خیر، ولی قوچانی ها که فاصله اندکی با ما دارند، به صورت عامیانه ترکی حرف میزنند.


علاقه مندی های احسان پهلوان

احسان پهلوان بیشتر به سینما و تلویزیون علاقه دارد و فیلم های ایرانی را دوست دارد.


احسان پهلوان در بین بازیکنان به لیونل مسی علاقه دارد و از دیدن بازی های وی لذت میبرد.


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیاحسان پهلوان بازیکن فوتبال


همسر احسان پهلوان 

احسان پهلوان ازدواج کرده است و حاصل این ازدواج یک پسر به نام آتامان است که در سال ۹۷ متولد شده است. او در مورد نشان دادن دستهایش به صورت قلب پس از گلزنی گفته که این قلب در شادی گل ها برای همسرم هست.


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیتصاویر خانوادگی احسان پهلوان


الگوی احسان پهلوان در فوتبال

احسان پهلوان میگوید:« به نظرم لیونل مسی بازیکنی است که هیچ وقت تکرار نخواهد شد و باید صرفا از دیدن بازی های او لذت برد. آدم از دیدن بازی هایش سیر نمی شود. من تقریباً با لیونل مسی هم قد هستم ولی وزنمان متفاوت است و این جا معلوم می شود که چرا او مسی است. فیزیک لیونل مسی نسبت به قد و هیکلش فوق العاده است و بنظر من نان همین فیزیکش را می خورد. بنظرم او حتی بهتر از مارادونا است.


فعالیت های احسان پهلوان

احسان پهلوان فوتبال را از مشهد شروع کرده و به علت تحصیل برادرش در دانشگاه مشهد، از ۶ سالگی ساکن مشهد شدند. او هنگامی که ۸ سال داشت توسط آقای گلبوی، مربی باشگاه بابک به باشگاه رفت و استارت فوتبالش از ۸ سالگی خورد و درنهایت در ۱۰ سالگی به تیم ملی نونهالان دعوت شد.


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیاحسان پهلوان درکنار همسر و فرزندش


احسان پهلوان در سال ۱۳۹۰ توسط تیم گسترش فولاد خریداری شد، او در سال ۱۳۹۱- ۱۳۹۲ به صورت قرضی در نیم فصل لیگ برتر فوتبال ایران به تیم ذوب آهن پیوست. احسان پهلوان با اخذ رضایت نامه بطور کامل در سال ۱۳۹۲- ۱۳۹۳ به تیم فوتبال ذوب آهن پیوست. او در تاریخ ۳ آذر ماه ۹۲ با توافق مدیران باشگاههای ذوب آهن و فولاد مبارکه تیم فوتبال سپاهان اصفهان با نظر زلاتگو کرانچار بطور قرضی و برای نیم فصل به تیم فوتبال سپاهان اصفهان پیوست. احسان پهلوان همچنین با پایان قراردادش با سپاهان در سال ۹۳ مجددا به ذوب آهن اصفهان برگشت.


احسان پهلوان در روز ۱۲ شهریور ماه سال ۱۳۹۹ با باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران قرارداد امضا کرد. وی یکی از ترانسفرهای مدنظر یحیی گل محمدی برای تیم مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر بود. این بازیکن در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برای سرخپوشان پایتخت به میدان رفت. اولین بازی وی در ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹ در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در ورزشگاه بنیاد قطر در مسابقه ای برابر التعاون بود که با پیروزی ۱ بر ۰ باشگاه پرسپولیس، همراه شد.


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیاحسان پهلوان بازیکن پرسپولیس


پیوستن احسان پهلوان به تیم تراکتورسازی

احسان پهلوان برای گذراندن خدمت سربازی به تیم تراکتورسازی پیوست و آخرین نقل و انتقال وی پیوستن به باشگاه پرسپولیس بود. وی در تیم تراکتور سازی تبریز بعنوان بازیکن سرباز توپ زده و میگوید این یک سال و نیم که بازیکن های سرباز در تراکتورسازی بازی می کنند، برترین دوران فوتبالیشان است زیرا تراکتورسازی تیم بزرگی است.

 دوران ملی احسان پهلوان 

احسان پهلوان از کسانی بود که در همه رده های تیم ملی شامل تیم ملی نونهالان در سالهای ۸۱، ۸۲، ۸۳، ۸۴، تیم ملی نوجوانان در سال ۸۵، تیم ملی جوانان در سال های ۸۹ و ۹۰ تیم ملی زیر ۲۲ سال و تیم ملی امید در سال ۹۱، ۹۲، ۹۳ و تیم ملی المپیک ایران در سال ۹۴ برای ایران بازی کرده است که در سال ۹۴ بهمراه این تیم به قهرمانی مسابقات غرب آسیا رسید.  


احسان پهلوان در سال ۱۳۹۵ توسط کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران دعوت شد ولی به علت عدم حضور در اردوی تیم ملی (به علت حضور در جام باشگاه های آسیا و عزیمت به ازبکستان جهت دیدار با بنیادکار) از فهرست کی روش حذف شد. 


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیعکسهای احسان پهلوان


افتخارات احسان پهلوان

۱. افتخارات احسان پهلوان در جام حذفی

> قهرمانی در جام حذفی ۹۴–۱۳۹۳ بهمراه تیم ذوب آهن اصفهان

> قهرمانی در جام حذفی ۹۵–۱۳۹۴ بهمراه تیم ذوب آهن اصفهان


۲. افتخارات احسان پهلوان در تیم ملی امید ایران

* قهرمانی در غرب آسیا ۲۰۱۵ بهمراه تیم تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیاحسان پهلوان فوتبالیست ایرانی


۳. افتخارات احسان پهلوان در سوپر جام

- قهرمانی در سوپر جام ۱۳۹۵ به همراه تیم ذوب آهن اصفهان

- برترین هافبک لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۶


بیوگرافی احسان پهلوان بازیکن فوتبال ایرانی + تصاویر خانوادگیتصاویری از احسان پهلوان
شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع