علم و تکنولوژی
یک سال پیش / خواندن دقیقه

روند توسعه اپلیکیشن موبایل که در سال 2022 حاکم خواهد شد | اخبار فناوری

روند توسعه اپلیکیشن موبایل که در سال 2022 حاکم خواهد شد | اخبار فناوری

در واقع، انتظار می‌رود این فناوری‌ها در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای برندسازی و هدف قرار دادن مشتریان بالقوه از طریق برنامه‌های واقعیت مجازی/واقعی «Beyond The Screens» استفاده شوند.

اسمارت آبجکت

اصطلاح «smart things» یا «smart items» توسط اینترنت اشیا، یک فناوری نسبتاً پیچیده، ابداع شد. این شبکه ای از اقلام فیزیکی است که با حسگرها، لوازم الکترونیکی و نرم افزارهای متصل به شبکه در شبکه تعبیه شده است. به اینترنت اشیا نیز معروف است.

به عنوان مثال، سامسونگ، شیائومی، بوش، هانیول و تعداد زیادی از شرکت های مشهور دیگر، سهم قابل توجهی در بازار دارند. روندهای اخیر توسعه برنامه اینترنت اشیا شامل Kisi Smart Lock، Nest Smart Home، Google Home و موارد دیگر است. به طور کلی، اینترنت اشیا به عنوان یک فناوری وب و موبایل تغییر دهنده بازی در توسعه برنامه های تلفن همراه دیده می شود.

ماشین لیرنینگ و هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و ماشین لیرنینگ هر دو در کسب و کار اپلیکیشن موبایل عمیقاً فرو رفته اند. در بیشتر موارد، هوش مصنوعی خود را در قالب چت بات ها نشان داده است، در حالی که سیری، ترکیبی از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، اکنون جنبه ای جدایی ناپذیر از پیشرفت برنامه های تلفن همراه است. و تا سال 2022، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی توانایی بسیار بیشتری نسبت به چت بات ها و سیری خواهند داشت.

بسیاری از کسب و کارها قبلاً شروع به استفاده از توسعه اپلیکیشن هوش مصنوعی برای افزایش سودآوری و کاهش هزینه های عملیاتی به روش های مختلف کرده اند. طبق IDC، بیش از 75 درصد از کاربران ERP اکنون از قابلیت های هوش مصنوعی برای افزایش بهره وری خود استفاده می کنند.

ابر (Cloud)

کلود یک جزء ضروری از برنامه های تلفن همراه آینده است. بسیاری از مردم هنوز Cloud Computing را یک انتخاب لوکس می‌دانند، اما در سال 2022 دیگر چنین نخواهد بود. Cloud چندین مزیت از جمله هزینه کمتر هاست سایت، ظرفیت بارگذاری بیشتر و عملیات تجاری سریعتر ارائه می دهد.

 

بسیاری از نگرانی‌های امنیتی اکنون با کمک Cloud برطرف می‌شوند و توسعه اپلیکیشن موبایل را ایمن‌تر، سریع‌تر و قابل اعتمادتر می‌کنند. علاوه بر این، اکنون می توان برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر قوی با استفاده از فناوری های ابری مانند راه حل ابری AWS، Dropbox، SlideRocket و بسیاری دیگر ساخت.

کیف پول موبایل

کیف پول موبایل تغییر دهنده بازی در بانکداری تلفن همراه! شکی نیست که نیاز به توسعه اپلیکیشن راه حل پرداخت موبایلی در حال افزایش است و با توجه به امنیت در اولویت اول در میان توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل، استفاده از کیف پول های موبایل تنها در سال 2022 رشد خواهد کرد. در حقیقت، مشتریان امروزی ترجیح می دهند از موبایل استفاده کنند. برنامه هایی که گزینه های پرداخت یکپارچه را ارائه می دهند.

در نتیجه، تا سال 2022، یکپارچه‌سازی کیف پول‌های موبایل و درگاه پرداخت که بالاترین سطح رمزگذاری ایمن را ارائه می‌کنند، در زمینه توسعه اپلیکیشن‌های موبایل رایج خواهند بود.

فناوری 5G

5G یک شبکه مخابراتی نسل بعدی است که به کاربران تلفن همراه اجازه می دهد تا با سرعت سریع متصل شوند. 5G یک استاندارد شبکه نسبتاً جدید است که به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین توسعه های برنامه های تلفن همراه است. همچنین برای توسعه دهندگان موبایل تغییر دهنده بازی است زیرا قابلیت های برنامه ها را گسترش می دهد.

علاوه بر این، 5G امکان توسعه اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پیشرفته‌تر، پخش فیلم‌های4K  و 360 با کیفیت بالا و دستگاه‌های نمایشگر اینترنت اشیا شبکه‌ای بیشتری را در بازار فراهم می‌کند.


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع