اخبار ورزشی
3 ماه پیش / خواندن دقیقه

بارسلونا حق ندارد در تابستان بازیکن بخرد!

بارسلونا حق ندارد در تابستان بازیکن بخرد!

به گزارش "ورزش"، مشکلات مالی بارسلونا در چند سال گذشته دردسرهای بسیاری را برای این باشگاه به همراه داشته و کار را برای مدیران سخت کرده است. 
خوان لاپورتا پیش از این اعلام کرده بود که بارسا در شرایط بهتری است و قول داد که با کاهش 170 میلیون یورویی دستمزدها نیازی به فروش هیچ بازیکنی نخواهد بود. 
آن‌ها تابستان گذشته از اهرم‌های اقتصادی متعددی برای جذب بازیکنان مدنظر ژاوی مانند روبرت لواندوفسکی، رافینیا و ژول کنده استفاده کردند، اما حالا با معضل جدی‌تری برای پنجره نقل و انتقالات تابستانی سال آینده روبه‌رو هستند. 

1789703

تباس در نشست تجارت فوتبال در فایننشال تایمز در این باره اظهار داشت: «بارسلونا در حال حاضر هیچ فضایی در بودجه مختص به خودش ندارد که بخواهد آن را در پنجره نقل و انتقالاتی بعدی هزینه کند. آن‌ها رفتاری تردیدبرانگیز و نادرست داشته‌اند که روی لالیگا تأثیر داشته و ما بر همین اساس اقدام خواهیم کرد. دستور دادیم که آن‌ها از این به بعد حق به خدمت گرفتن هیچ بازیکنی را نداشته باشند.
این باشگاه 700 میلیون یورو از حق پخش تلویزیونی‌اش را فروخت و برای بهبود شرایط و حل مشکلش از راه‌های بسیاری تلاش کرد، اما نمی‌تواند چنین کاری را در فصل آینده هم ادامه دهد. ما کنترل اقتصادی بسیار سخت‌گیرانه‌ای اعمال خواهیم کرد و در پایان هر پنجره به هر باشگاه اعلام می‌کنیم که می‌توانند چقدر هزینه کنند. بارسا باید سرمایه‌گذاری روی بازیکنان را کاهش دهد و پیشنهاد ما به آن‌ها فروش بازیکنان است.» 

1805449

تباس ادامه داد: «در مورد بارسلونا، سقف دستمزد باشگاه باید از 650 میلیون یورو به 450 میلیون یورو کاهش پیدا کند و این یعنی 200 میلیون یورو بودجه کمتری از فصل جاری خواهند داشت. آن‌ها باید سرمایه‌گذاری روی خرید بازیکنان را کاهش دهند و ما آن‌ها را تشویق کرده‌ایم که بازیکنانشان را بفروشند زیرا به ازای هر مبلغی که از فروش به دست می‌آورند، می‌توانند 40 درصد از آن را خرج کنند.»

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع