اخبار ورزشی
4 ماه پیش / خواندن دقیقه

تاج هنوز سرمربی خاصی را برای تیم ملی پیشنهاد نداده

تاج هنوز سرمربی خاصی را برای تیم ملی پیشنهاد نداده

به گزارش ",ورزش"، میرشاد ماجدی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته جوانان در مورد وضعیت تیم‌های جوانان و نوجوانان ایران گفت: «حدود دو سال است که برای دو تیم نوجوانان و جوانان از اولین روزی که استعدادیابی را شروع کردیم تا الآن وقت گذاشتیم. می‌خواهم امروز روز تشکر باشد از همکارانم در کمیته جوانان، از استعدادیاب‌های کل کشور، از رؤسای هیئت‌های استان‌ها و همکارانم در فدراسیون. این تیم به مرحله نهایی رسیده است. تیم ملی جوانان ما از بین ۹۵۰۰ شرکت‌کننده به این ۳۰ نفر رسید. خواهش می‌کنم این دو تیم را پوشش دهید.»

او ادامه داد: «اگر نام بازیکنان زیر ۲۰ سال ما را یادداشت کنید، سال ۲۰۲۶ قطعا ۶۰، ۷۰درصدشان در تیم بزرگسالان ما بازی خواهند کرد. زحمت کشیده شده و هزینه شده، ولی نتیجه دست خداست. مطمئنم هم تیم جوانان و هم نوجوانان قدرت حضور در جام جهانی زیر ۲۰ و زیر ۱۷ سال را دارد.»

ماجدی در مورد اردوها و امکانات تیم جوانان گفت: «اردوهای خوبی را در تهران داشتیم. بازی‌های دوستانه خوبی را هم انجام دادیم‌. با بلاروس و عمان بازی کردیم. الآن هم بچه‌ها به اردن اعزام می‌شوند و اگر برنامه‌ریزی‌هایش انجام شود، به یک کمپ خوب در ترکیه خواهیم رفت. سه بازی دوستانه هم در آنتالیا داریم. هدف بازی خوب است. بعد از آن انشاءالله تیم برمی‌گردد. مسابقات هم از ۱۰ اسفند برگزار می‌شود و باید در گروه استرالیا، قطر و ویتنام صف‌آرایی کنیم. امکانات خوبی را در اختیارشان گذاشته‌ایم. مهمترین چیز که ما را از تیم‌های دیگر جدا می‌کند، نیروی انسانی است.»

او در مورد تیم نوجوانان افزود: «با نوجوانان هم مانند جوانان کار می‌کنیم. این اولین سالی است که یک ارتباط خوب بین زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال است. تیم نوجوانان ما در کافا شرکت کرده و ژاپن رفته است. ما زمانی باید بازی‌های دوستانه را انجام دهیم که نزدیک مسابقات باشیم. نوجوانان و جوانان ما فرقی با هم ندارند.»

او در مورد جلسه‌ای که همراه با مهدی تاج و صمد مرفاوی برگزار کردند گفت: «آقای تاج از من بهتر می‌دانند که ما سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و ۲۰۲۶ نتیجه این هزینه‌ها مشخص می‌شود. ما با ایشان ارتباط تنگاتنگی داریم و کمک می‌کنند.»

ماجدی در مورد عدم همکاری برخی باشگاه‌ها با تیم‌ ملی جوانان گفت: «امروز با جواد نکونام صحبت کردم و ایشان گفت حق با شماست و بازیکنم را می‌فرستم. این را باید قبول کنیم که بازیکنی که باشگاه‌ها هزینه‌اش را می‌دهند باید برای خودشان بازی کند. همچنین زمانی بازیکن می‌دهند که فیفادی باشد ولی در نوجوانان و جوانان فیفادی نداریم. باید تعامل داشته باشیم‌. در اردوهای گذشته یکی، دو بازیکن به ما ملحق نشدند، ولی از این اردو همه بازیکنانمان هستند. من به عنوان یک کاتالیزور سعی می‌کنم مشکلات را برطرف کنم که در اردوهای نهایی همه بازیکنان را داشته باشیم.»

ماجدی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان گفت: «طبق اساسنامه انتخاب سرمربی بزرگسالان پیشنهادش با رئیس فدراسیون و هیئت رئیسه است. تا الآن دو یا سه جلسه داشتیم و در دستور جلسه نبوده است‌. خود آقای تاج باید پیشنهاددهنده باشند و اعضای دیگر تصویب یا تکذیب کنند. فعلا در دستور کار نیامده است. اصلا اسمی نیامده است. من در مورد چنددستگی چیزی نشنیده‌ام.»

او در مورد تیم امید بیان کرد: «تیم ملی المپیک ما مظلوم واقع می‌شود. بازیکنان تیم ملی المپیک بهترین‌های تیم خودشان در لیگ هستند. در اختیار گذاشتن این بازیکنان برای تیم المپیک سخت است و من هم اعتقاد دارم سریع‌تر باید تیم تشکیل شود، ولی تمریناتش در فیفادی است. کمیته جوانان برای تیم‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان است و المپیک را هم، اگر بخواهند، به صورت رایگان در خدمتشان هستیم.»

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع