اخبار ورزشی
3 ماه پیش / خواندن دقیقه

تشکیل یک تیم ملی ناشناخته در آکادمی المپیک!

تشکیل یک تیم ملی ناشناخته در آکادمی المپیک!

به گزارش "ورزش"، ایجاد رشته‌های جدید و حتی فدراسیون‌های جدید در سال‌های اخیر به یک اتفاق عادی در ورزش ایران تبدیل شده و حالا تا جایی پیش رفته که می‌توان گفت چند رشته زیر نظر چند فدراسیون با ماهیتی نسبتا یکسان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

اخیرا با ایجاد فدراسیون آمادگی جسمانی، رشته‌ای به نام فانکشنال فیتنس آغاز به کار کرده که همچنان بر سر مالکیت آن بین چند فدراسیون اختلاف وجود دارد. با توجه به اینکه فیتنس سال‌هاست زیر نظر فدراسیون بدنسازی فعالیت می‌کند و در تمامی زیر شاخه‌های آن مسابقات و اعزام‌ها صورت گرفته، مشخص نیست چطور رشته‌ای با همین نام زیر نظر فدراسیون آمادگی جسمانی فعالیت خود را پیش می‌برد.

البته شنیده شده بود که وزارت ورزش نیز به این موضوع ورود کرده و حتی فعالیت‌های این رشته زیر نظر فدراسیون آمادگی جسمانی را تعلیق کرده، اما اخیرا مسابقاتی تحت عنوان انتخابی تیم ملی فانکشنال فیتنس با استقبال نه چندان زیاد ورزشکاران برگزار شده و جالب‌تر اینکه حالا اردوی تیم ملی این رشته نیز در آکادمی ملی المپیک تشکیل شده است.

در حالی که حدود 6 ماه تا آغاز بازی‌های آسیایی هانگژو باقی مانده و هنوز خیلی از رشته‌های اعزامی به این بازی‌ها وضعیت نامشخصی به دلیل کمبود بودجه و عدم برگزاری اردوها و اعزام‌ها دارند، برپایی اردوی تیمی که هنوز چند ماه از تشکیل آن نگذشته، آن هم در محلی که باید فضایی برای تمرین و استقرار تیم‌های المپیکی و اعزامی به بازی‌های آسیایی باشد، عجیب به نظر می‌رسد.

با اینکه مشخص نیست برپایی اردوی تیم ملی در این رشته منجر به اعزامی خواهد شد یا خیر، بهتر است وزارت ورزش برای جلوگیری از چند دستگی بین فدراسیون و ایجاد اختلاف برای مالکیت رشته‌های مختلف، تصمیمی جدی در این زمینه اتخاذ کند.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع