اخبار ورزشی
10 ماه پیش / خواندن دقیقه

صنعت نفت 0 - فولاد 0: یک اخراجی گمشده و دیگر هیچ!

صنعت نفت 0 - فولاد 0: یک اخراجی گمشده و دیگر هیچ!

به گزارش ",ورزش"، در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر، صنعت نفت آبادان که برای فرار از منطقه سقوط می‌جنگد، میزبان تیم پرستاره فولاد خوزستان بود.

این بازی در تمام دقایق بازی فیزیکی و نفسگیر دنبال شد و هر دو تیم ضمن بازی با احتیاط سعی می‌کردند فکرشده به دروازه حریف نزدیک شوند تا دروازه خود را باز شده نبینند. صنعت نفت در نیمه نخست چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کرد اما مهم‌ترین فرصت این نیمه برای فولاد بود که شوت غبیشاوی به تیرک افقی دروازه صنعت نفت برخورد کرد.

ویدئو: 270421

در نیمه دوم فولاد بیشتر مالک میدان بود اما در کل موقعیت خیلی زیادی خلق نشد و معدود فرصت‌های دو تیم هم با ضربات بی‌دقت راهی به چارچوب دروازه‌ها پیدا نمی‌کرد تا در نهایت بازی بدون گل مساوی به پایان برسد.

با این نتیجه، صنعت نفت یازده‌امتیازی شد و در همان رده پانزدهم باقی ماند. فولاد نیز با کسب بیست‌ویکمین امتیاز فصل خود برای دانستن رتبه‌اش در پایان این هفته، باید منتظر بازی هوادار و آلومینیوم بماند.

هفته شانزدهم لیگ برتر/ جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ ساعت ۱۷:۳۰/ ورزشگاه تختی آبادان

تیم داوری: امیرسامان سلطانی، علی احمدی، صادق رستمی و محمدعلی صلاحی/ ناظر: مسعود مرادی

ترکیب صنعت نفت:
فرزین گروسیان، محمد طیبی، حسن بیت سعید (۸۸-محمدحسین باصری)، حکیم نصاری، طالب ریکانی، سید فاخر تهامی (۶۱- محمد قنبری) ،حسین سنگرگیر (۷۸- فیاض میردورقی)، فردین‌ یوسفی، میثم تهی‌دست، حسین ساکی و امیرحسین فرهادی (۶۱- سباستین ریواس)

ترکیب فولاد:
کریستوفر کنت، مهدی شیری، ساسان انصاری، حمید بوحمدان، اشکان دژاگه (۹۰-احمد عبدالله‌زاده)، احسان پهلوان، محمدرضا غبیشاوی، عارف آقاسی، محمدامین حزباوی، سعید آقایی (۸۴- وحید حیدریه) و علیرضا کوشکی (۶۵- سعید واسعی)

🟨 اخطار

 صنعت نفت: حسین ساکی (۶۷) طالب ریکانی (۸۱) فردین یوسفی (۲+۹۰)

⏱️لحظات حساس:

دقیقه ۱۴: شوت طالب ریکانی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸: ضربه محکم ریکانی از زاویه نه چندان مناسب در دو مرحله توسط کنت جمع شد.

دقیقه ۳۵: پاس در عرض اشکان دژاگه با شوت آرام ساسان انصاری در اختیار دروازه‌بان نفت قرار گرفت.

دقیقه ۳۶: ضربه خطرناک ریکانی روی پاس بیت سعید از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۶: شوت محمدرضا غبیشاوی روی پاس اشکان دژاگه به تیرک افقی دروازه گروسیان برخورد کرد.

دقیقه ۶۲: حسین سنگرگیر روی یک حرکت انفرادی چند بازیکن فولاد را از پیش رو برداشت و شوتش با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: شوت پای چپ اشکان دژاگه به شکل خطرناک از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.

🥇 بهترین بازیکن:

اشکان دژاگه در این بازی کم موقعیت در خط هافبک فولاد چهره تاثیرگذاری بود و با چرخاندن توپ و پاس‌های کلیدی به هم‌تیمی‌هایش عملکرد خوبی از خود به جا گذاشت.

📌اتفاق ویژه: 

در دقیقه ۸۱ درحالی‌که به‌نظر می‌رسید فردین یوسفی روی بازیکن فولاد مرتکب خطا شده و باید کارت بگیرد داور طالب ریکانی را جریمه کرد و دقایقی بعد یوسفی با یک خطا کارت زرد گرفت. در این صحنه، بازیکنان و کادر فولاد اعتقاد به ده‌نفره شدن صنعت نفت داشتند و داور نیز برای لحظاتی بازی را متوقف کرد تا با کمک‌هایش مشورت کند اما درنهایت رای خود را تغییر نداد و یوسفی در زمین ماند‌. جالب اینکه در آن صحنه ریکانی برای اخراج نشدن هم تیمی‌اش به داور می‌گفت او کارت زرد گرفته است.

🔴حاشیه:

*فولاد در شش تقابل قبلی خود برابر نفت شکست نخورده است.
*نفت در چهار بازی اخیرش مقابل فولاد موفق به گلزنی نشده است.
* فولاد در پنج دیدار اخیر خود شکست نخورده است.
*نفت در پنج بازی اخیرش موفق به کسب پیروزی نشده است.
*علاوه بر پاتوسی، موسی کولی‌بالی و همچنین فرنادندو تورس که در لیست فولاد برای دیدار امروز حضور ندارند، ایوب والی، وریا غفوری، محمد آبشک، یونس دلفی، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و مجید علیاری به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست داده‌اند.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع