اخبار ورزشی
4 ماه پیش / خواندن دقیقه

کارشناسی داوری: چه سوتی زدی آقای کاظمی!

کارشناسی داوری: چه سوتی زدی آقای کاظمی!

به گزارش ,ورزش، وحید کاظمی، داور دیدار تراکتور و استقلال در هفته پانزدهم لیگ برتر، از همان دقایق ابتدایی مسابقه با اعتراض آبی‌پوشان مواجه شد؛ جایی که محمد محبی در برخورد با هادی محمدی در محوطۀ جریمه روی زمین افتاد و اعتقاد داشت داور باید یک پنالتی به سود استقلال اعلام می‌کرد.

اما این تنها چالش کاظمی در این دیدار نبود و در دقیقه ۳۶ مسابقه، درحالی محمدمهدی قنبری گل اول تراکتور را به ثمر رساند که این گل در ابتدا به دلیل آفساید مردود اعلام شد؛ اما پس از صحبت داور  با کمک اول خود، گل پذیرفته شد تا سرخپوشان تبریز با پیروزی به رختکن بروند.

کارشناسان داوری در گفت‌وگو با ",ورزش" در خصوص این صحنه نظر داده‌اند:

📌 برخورد محمد محبی و هادی محمدی (مشکوک به پنالتی- دقیقه ۵)

ویدئو: 269175

رضا کرمانشاهی: خطای پنالتی رخ نداد و تصمیم داور درست بود.
ابراهیم میرزابیگی: برخورد بین مدافع و مهاجم در پشت محوطۀ جریمه رخ می‌دهد و بازیکن استقلال در محوطه فرود می‌آید. این صحنه بیرون از محوطه بود و نمی‌توانست پنالتی باشد.
حسین عسگری: خطا رخ می‌دهد اما درگیری و جدال بین مدافع و مهاجم، خارج از محوطۀ جریمه اتفاق می‌افتد و به‌هیچ‌وجه پنالتی نیست.
حیدر سلیمانی: مهاجم و مدافع برای تصاحب توپ جدال می‌كنند و برخوردی هم به وجود می‌آید؛ اما مدافع مرتكب خطا نمی‌شود.
غلامرضا جباری: خطایی اتفاق نیفتاد و اعلام ضربۀ کرنر درست بود‌.
نوذر رودنیل: ادامۀ بازی درست بود و خطايی رخ نداد.


📌 گل تراکتور توسط محمدمهدی قنبری (مشکوک به آفساید - دقیقه ۳۶)

ویدئو: 269179

رضا کرمانشاهی: توپ از مدافع به مهاجم رسید و بنابراین آفساید نبود و گل به‌درستی پذیرفته شد.
ابراهیم میرزابیگی: باید داور مسابقه را تحسین کنیم که با وجود اینکه کمک داور پرچم خود را بلند کرده بود، به‌درستی گل را پذیرفت چون بازیکن استقلال به مهاجم تراكتور پاس داد و گل سالم بود.
حسین عسگری: مهاجم تراکتور در آفساید بود؛ اما توپ را مدافع به مهاجم داد و بنابراین آفساید محسوب نمی‌شود و گل سالم بود و وحید کاظمی با جای‌گیری خوبی که داشت، تصمیم درستی گرفت و اشتباه کمک‎‌داور را هم اصلاح کرد.
حیدر سلیمانی: مهاجم تراكتور در آفسايد قرار داشت اما مدافع استقلال توپ را دفع كرد و به مهاجم رسيد؛ بنابراين آفسايد محسوب نمی‌شد و گل صحيح است.
غلامرضا جباری: تصمیم داور برای اعلام گل درست بود و خطای آفساید اتفاق نیفتاد چون بازیکن زنندۀ گل، توپ را از همدستۀ خود دریافت نکرد.
نوذر رودنیل: با توجه به اینکه توپ از مدافع به مهاجم رسید، گل درست بود.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع