اخبار ورزشی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

کلنجار طولانی‌مدت ربیعی با خبرنگاران بعد از دربی جذاب!

کلنجار طولانی‌مدت ربیعی با خبرنگاران بعد از دربی جذاب!

به گزارش “,ورزش”، محمد ربیعی در پایان دیدار مس رفسنجان و گل‌گهر در نشست خبری گفت: «در رابطه با بازی باید بگویم این چندمین بازی زیبای گل‌گهر و مس رفسنجان است. خدا را شاکریم که به هر حال، شاهدیم که این دو تیم می‌توانند یک فوتبال خوبی را به نمایش بگذارند. یک بازیِ سرشار از موقعیت برای فوتبال و برای هر دو تیم رقم خورد. خسته نباشید می‌گویم به استاد خودم،‌ عزیز دل، آقای قلعه‌نویی و تیم عزیز گل‌گهر و همین‌طور خدا قوت و خسته‌نباشید به بچه‌های تیم مس رفسنجان که به نظرم در سیرجان مقابل تیم پرمهره گل‌گهر فوتبال خوبی را بازی کردند.»

وی در ادامه گفت: «یک دقیقه کم آوردیم و می‌توانستیم برنده بازی باشیم. به هر حال، فوتبال همین جذابیت‌ها را دارد. خسته‌نباشید می‌گویم. فکر می‌کنم در زمانی که دو بر صفر و دو بر یک جلو بودیم، دو سه موقعیت خیلی خوب داشتیم که باید آنجا کار را تمام می‌کردیم و از ضدّحملاتمان استفاده نکردیم و فشارهای همه‌جانبه‌ای که در دقایق پایانی با تعداد نفرات بالا گل‌گهر روی دروازه ما داشت، باعث شد که در یک لحظه کار به تساوی کشیده شود. به نظرم بازی خوبی بود و هر کسی که بازی را دید، از بازی لذت برد.»

وی در پاسخ به این سؤال که در دقایق پایانی بازی لک وقت‌کشی می‌کرد و نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، گفت: «من هر جوابی بدهم، سوال شما را بد برداشت می‌کنم. حامد لک از ما درخواست تعویض داشت. ما ۵ تا تعویض کرده بودیم، لک مصدوم بود،‌ من اهل وقت تلف‌کردن نیستم. تیم من از این کارها بلد نیست. شما مگر توپ جمع‌کن هستید.»

وی در پاسخ به سوال مجدد خبرنگاران در رابطه با این موضوع که شما قبول ندارید که حامد لک در نیمه دوم در دقایق پایانی وقت تلف می‌کرد، گفت: «من از شما یک سؤال دارم. حیف این فوتبال زیبا نیست که شما از این سؤال‌ها می‌پرسید؟ من این‌ها را هم بگویم،‌ به نیمکت تیم گل‌گهر هم گفتم. سلیمان‌زاده، هیچ تعارفی هم نداریم،‌ کفش او مورد داشت. در ۱۰ دقیقه‌ اول دو بار به‌عنوان دفاع وسط ما لیز خورد. او آمد کفش را تعویض کند، من به او گفتم بازی را نگه دار تا بازیکن کفشش را عوض کند و به داخل زمین بیاید.»

وی در ادامه سوال‌های خبرنگاران در رابطه با این موضوع گفت: «من مربی‌ای نیستم که با این سؤال‌ها عصبی شوم. من ۴ سال است در این استان کار می‌کنم. من می‌گویم که آقایان خیلی عذر می‌خواهم. شما بازی رفت را نگاه کنید. آقای فروزان هم ۴ بار روی زمین افتاد. یک نفر از خبرنگاران رفسنجان این سؤال را از آقای قلعه‌نویی پرسیدند؟ کاری ندارد، شما بروید بازی را نگاه کنید و شما که خبرنگار هستید، آرشیو را مرور کنید. ما دقایق پایانی بازی فشار می‌آوردیم. فروزان به زمین افتاد. آیا خبرنگاران در آن بازی به آقای قلعه‌نویی گفتند که چرا فروزان افتاد؟! من می‌خواهم این را به شما بگویم. من جواب می‌دهم. شما از من سؤال پرسیدید در انتهای بازی؛ و انتهای بازی برای من می‌شود دقایق ۸۸ تا ۹۵. من هم جواب شما را می‌دهم و می‌گویم آن بازیکنی که گفتید، مصدوم بود. مربی گلرها می‌گوید حامد نمی‌تواند بازی کند و من هم در جواب گفتم ما ۵ تعویض‌مان را کرده‌ایم. تعویض نداریم. ابتدای بازی را هم من توضیح دادم، وسط بازی هم اگر چیزی بوده من توضیح می‌دهم.»

1786374

ربیعی در ادامه صحبت‌های خود گفت: «اگر قانع شدید، بیایید در مورد وسط بازی‌ها با هم صحبت کنیم. حیف است، بیایید اینجا از من سوال کنید ببینید مس رفسنجان در دریایی از مشکلات، این کیفیت فوتبالِ تیمش است. بیایید در مورد این صحبت کنیم، تیمی ۱۰ ساعت، ۱۱ ساعت به پایان نقل و انتقالات باقیمانده، پنجره‌اش باز می‌شود. غیر از این‌ها صحبت کنیم. از این پرسیدید که ما قطعا این بازی را می‌توانستیم ببریم؛ اما دستمان خالی‌تر بوده است. بیایید از اینها صحبت کنیم که برای شیمبا چه اتفاقی افتاده است. بیایید از این صحبت کنیم که چقدر گل‌گهر خوب بازی کرده است و چقدر مس رفسنجان خوب بازی کرد و استان کرمان ببالد به این تیم‌های خوب که می‌توانند این فوتبال ناب را برای ایران به وجود می‌آورند و افتخار که استان کرمان سه تیم در لیگ برتر دارند که بعضی از استان‌ها حتی تیم در لیگ برتر ندارند. اینها صحبت‌های قشنگ‌تری است برای هر کسی که برای این استان زحمت می‌کشد. در رأس آن، بزرگ آن، امیر قلعه‌نویی، فرزاد عزیز در تیم مس کرمان، ما هم در این گوشه و کنار برای تیم مس رفسنجان داریم این کار را انجام می‌دهیم.»

سرمربی تیم مس رفسنجان در واکنش به این سوال که شما برای بومی‌سازی و پایه‌های مس رفسنجان چه کار کرده‌اید، گفت: «از مدیرعامل باشگاه این سوال را بپرسید. بحث آکادمیک است و به من ربطی ندارد. مسائلی که گفتید به تیم من ربطی ندارد. در آنجایی که بتوانیم استفاده کنیم،‌ الان مثلا تیم شما گلزاری را بومی داشت در زمین و تیم من هم فرشید را در زمین داشت.»

وی در واکنش به این سوال که مس رفسنجان رکورد ۱۴۳۰ روز است که نتوانسته گل‌گهر را شکست دهد. امروز می‌توانست ببرد اما این اتفاق رخ نداد. نظر شما در رابطه با این موضوع چیست،‌ گفت: «فکر می‌کنم که بازی امروز بازی خوبی بود. دور رفت از نظر شخصی من و همین‌طور آقای قلعه‌نویی، در پایان بازی گفتم حق ما پیروزی بود. در بازی دور رفت هم دو پنالتی محرز را برای مس رفسنجان نگرفتند و به گواه همه کارشناسان این موضع اعلام شد. الان هم از نظر خودم باید کارشناسان جواب بدهند. به نظرم شک و شبهه‌ای روی پنالتی است، اول بازی روی فرشید باقری گرفته شد و از زاویه‌ای که ما بودیم و دوربین گرفت،‌ به نظرم اتفاق خاصی رخ نداد، اما خب نظر داور است و احترام می‌گذاریم. بازی، بازی سنگین و پرسرعتی بود. داور توانست بازی را کنترل کند. در رابطه با این قضیه، گل‌گهر تیم بسیار خوبی است. ما دور رفت پارسال همین‌جا ۲ بر ۲ شدیم. بازی رفت امسال بازی خوبی بود. ان‌شاءالله یک زمانی مس رفسنجان بتواند گل‌گهر را ببرد. گل‌گهر در بازی پارسال، من یادم هست در دور برگشت، ما ۲ بر ۱ باختیم. نیمه اول ۳ تا ۴ فرصت خیلی خوب را فروزان از ما گرفت.»

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: «بازی‌های خوبی بود، یک‌سری از بازی‌ها می‌تواند سهم ما پیروزی باشد. مهم این است که من برای این باشگاه،‌ برای شخص قلعه‌نویی،‌ اسفندیارپور و دوستان گل گهر خیلی احترام قائل هستم. به نظرم این مجموعه به این خوبی یک باشگاهی که استایل دارد و در مسیر پیشرفت،‌ در مسیر قطب شدن قدم برمی‌دارد. مس رفسنجان پیرو این مسئله می‌تواند باشد و باید قبول کنیم که از خیلی از این ساختارها مس رفسنجان از گل‌گهر عقب‌تر است، اما می‌توانند آنها آنجا بیایند و همین ساختارسازی را با سرعت بیشتری انجام دهند. ما فعلا درگیر مشکلات عدیده‌ای هستیم. مشکلاتمان را بارها گفته‌ایم و فریاد نمی‌زنیم و این سکوت هم همیشه ادامه نخواهد داشت. به هر حال یک جایی به ما خیلی فشار بیاید، مجبوریم حرف بزنیم تا همه مردم و مخصوصا هواداران رفسنجان از خیلی از مسائل آگاه باشند.»

وی در پاسخ به این سوال که شیمبا مصدومیت شدیدی داشت،‌ آیا تکلیف او مشخص شده است، یا خیر، گفت: «متاسفانه او از ناحیه زانو دچار آسیب‌ شده است. امیدوارم مشکل خاصی نداشته باشد.»

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع