اخبار ورزشی
2 ماه پیش / خواندن دقیقه

کنگو رکورد بازیکن غیرمجاز را شکست

کنگو رکورد بازیکن غیرمجاز را شکست

به گزارش ",ورزش"، تیم ملی کنگو پس از اینکه ۲۵ بازیکن از ۴۰ بازیکنش در تست سنی اجباری رد شدند، از مسابقات انتخابی جام ملت‌های آفریقا زیر ۱۷ سال ۲۰۲۳ انصراف داد.

در بیانیه‌ای از سوی فدراسیون فوتبال کنگو (FECOFA) آمده است که این فدراسیون پس از اینکه تنها 15 بازیکن واجد شرایط بودند و 25 بازیکن از 40 بازیکن حاضر در تست MRI مردود شدند، مجبور به انصراف شده است.

البته از بین 15 بازیکنی که از تست MRI به سلامت عبور کرده بودند، تنها 5 بازیکن روادید سفر به کامرون را دریافت کردند و 10 بازیکن نیز در این مرحله حذف شدند تا فدراسیون کنگو جز انصراف، عملا چاره دیگری نداشته باشد.

این اتفاق پس از آن رخ می‌دهد که در اوایل ماه جاری، اتفاقی مشابه اردوی کامرون را لرزاند و 32 بازیکن در تست‌هایی که ساموئل اتوئو، رئیس اتحادیه فوتبال این کشور دستور داده بود، مردود شدند. البته فدراسیون فوتبال کامرون، 30 بازیکن دیگر را جایگزین بازیکنان قبلی کرد که همگی تست MRI را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

این تست‌ها برای تعیین سن بازیکنان با اسکن مچ دست و اندازه‌گیری رشد استخوان استفاده می‌شود تا تیم‌هایی که در مسابقات گروه سنی مختلف حضور پیدا می‌کنند، نفرات غیرمجاز با خود به همراه نداشته باشند.

شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع