11 ماه پیش / خواندن دقیقه

آموزش رشته ها در php به زبان ساده

آموزش رشته ها در php به زبان ساده

یک توالی از کاراکترهایی که برای ذخیره سازی و مدیریت داده های متنی به کار می رود؛ به عنوان رشته های پی اچ پی شناخته می شود. مجموعه ای از ۲۵۶ کاراکتر در پی اچ پی پشتیبانی می شود تا آن را از ارائه پشتیبانی محلی یونیکد باز دارد.

به منظور مشخص کردن یک رشته متنی در پی اچ پی؛ به صورت کلی ۲ راه وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است:

  • قرار دادن در علامت نقل قول تکی
  • قرار دادن در علامت نقل قول دوتایی

۱- نقل قول تکی

۲- نقل قول دوتایی

۱- نقل قول تکی

برنامه نویس در زبان پی اچ پی می تواند به سادگی یک رشته را ایجاد کند؛ برای این منظور کافی است که متن را درون علامت های نقل قول تکی قرار بدهد. این روش به عنوان ساده ترین راهی شناخته شده است که برای مشخص کردن رشته ها در پی اچ پی به کار می رود. به منظور مشخص کردن یک نقل قول متنی تکی؛ باید از یک بک اسلش (\) استفاده کنید. همچنین اگر بخواهید در رشته های تان بک اسلش قرار بدهید؛ باید از بک اسلش دوتایی (\\) استفاده کنید. هر مورد دیگری که یک بک اسلش دارد مانند \r یا \n به جای آنکه معنای مشخصی به آنها داده شود؛ خروجی این موارد مشابه آنهایی است که مشخص شده اند.

مثال

در ادامه مثالی آورده شده است که به شما کمک می کند متن های پی اچ پی که درون علامت های نقل قول تکی قرار می گیرند را با تسلط به موضوع، درک نمایید.

<?php
$myStr=’welcome’;
echo $myStr;
?>
<?php
$myStr=’welcome text using signle quote’;
echo $myStr;
?>

توجه: بسیاری از رشته های ESC و متغیرهایی که در رشته های پی اچ پی با علامت نقل قول تکی آورده می شود؛ تفسیر و ترجمه نمی شود. اما این باعث نمی شود که ما علامت نقل قول تکی را از طریق \’ و بک اسلش از طریق \\ درون رشته های پی اچ پی با علامت نقل قول تکی استفاده نکنیم.

۲- نقل قول های دوتایی

در زبان پی اچ پی یک رشته را می توان به سادگی با قرار دادن متن درون علامت نقل قول دوتایی مشخص کرد. واقعیت آن است که بر خلاف نقل قول تکی، رشته های ECS و متغیرها در حالتی که از نقل قول دوتایی استفاده کنیم؛ ترجمه و تفسیر می شوند.

مثال

در ادامه مثالی آورده ایم که رشته های داخل نقل قول دوتایی را به شما نشان داده و کمک می کند که مفهوم را به روشنی درک کنید. مثال زیر را با دقت بررسی کنید:

<?php
$myStr=”welcome”;
echo $myStr;
?>
<?php
$myStr=”welcome text using Double quote”;
echo $myStr;
?>


شاید از نوشته‌های زیر خوشتان بیاید
نظر خود را درباره این پست بنویسید ...

منوی سریع